Pięć sposobów na ochronę danych i zmniejszenie kosztów dla małych i średnich firm

25 lipca 2022

Małe i średnie firmy zobowiązują się do ochrony bezpieczeństwa swoich firm oraz danych klientów, co często wiąże się z ogromnym kosztem. Zapewnienie bezpieczeństwa danych i oszczędzanie pieniędzy stanowi wyzwanie w przypadku tradycyjnych modeli IT. Eksperci muszą stale monitorować ruch, regularnie aktualizować oprogramowanie i sprzęt najnowszymi patch’ami oraz przestrzegać najnowszych standardów ochrony danych. Dodatkowo istnieją również codzienne zadania związane z zarządzaniem dostępem użytkowników oraz egzekwowaniem bezpieczeństwa sieci i aplikacji. Aby zrobić to dobrze, może się wydawać, że potrzebujesz zespołu ekspertów IT i budżetu bez ograniczeń. Nie jesteś sam — wiele firm tej samej wielkości boryka się z tymi samymi ograniczeniami.

Świetny stabilizator ochrony danych

Być może słyszałeś, że chmura to świetny stabilizator, który zapewnia firmom każdej wielkości natychmiastowy dostęp do najnowszych technologii do przechowywania i ochrony krytycznych danych. Zarządzanie bezpieczeństwem często wymaga kompromisów z innymi ważnymi projektami, ale chmura zapewnia ścieżkę do osiągnięcia niezawodnej postawy bezpieczeństwa bez kompromisów tradycyjnych podejść.

Twoim celem jest ochrona środowiska operacyjnego oraz danych klientów i firm bez uszczerbku dla wydajności, kosztów lub architektury. Dzięki bezpieczeństwu opartemu na chmurze Twoja firma otrzyma silne mechanizmy kontroli bezpieczeństwa i zgodności oraz możliwość łatwego skalowania. Automatyzacja zapewnia wydajność, która pomaga poprawić ochronę i zaoszczędzić czas, a zaufani partnerzy i rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa umożliwiają ciągłe doskonalenie dzięki nowym i innowacyjnym funkcjom zabezpieczeń.

Mając chmurę jako centralną część strategii bezpieczeństwa, rozważ pięć poniższych sposobów, w jakie usługi w chmurze wspierają ochronę i prywatność danych:

  1. Lepsza ochrona danych dzięki automatycznemu wykrywaniu i szyfrowaniu danych, które stale monitoruje i chroni dane przechodzące przez workloady i między nimi.
  2. Poprawa prywatności danych dzięki kompleksowemu podglądowi stanu prywatności i ciągłemu monitorowaniu przy użyciu automatycznych kontroli zgodności. Terminowe aktualizacje pomagają spełnić standardy bezpieczeństwa i zgodności w określonym regionie i branży.
  3. Wykrywanie problemów za pomocą najnowszych technologii, w tym zintegrowanego wykrywania anomalii i uczenia maszynowego, aby wykrywać i zatrzymywać nieautoryzowany ruch oraz zapobiegać sytuacji, która może mieć wpływ na działalność biznesową.
  4. Zarządzanie tożsamością użytkowników, politykami dostępu i uprawnieniami, a także biznesem. Chmura jest łatwo skalowalna, co pozwala obsługiwać uwierzytelnianie użytkowników, autoryzację i logowanie SSO.
  5. Narzucanie szczegółowych zasad bezpieczeństwa w punktach kontroli sieci w całej organizacji. Usługi w chmurze mogą również skanować w poszukiwaniu znanych problemów z oprogramowaniem, nawet tych wprowadzonych nieumyślnie podczas opracowywania i wdrażania.

Piec sposobow na ochrone danych i zmniejszenie kosztow dla malych i srednich firm

Zadaj sobie pytanie, czy Twoje obecne podejście do bezpieczeństwa pozwala na:

  • Wykonywanie regularnego skanowanie sprzętu i oprogramowania oraz natychmiastową instalację patch’ów/aktualizacji po wykryciu problemów.
  • Codzienne wykonywanie kopie zapasowe plików i baz danych, systemów operacyjnych, aplikacji, konfiguracji, maszyn wirtualnych, hostów i konsol zarządzania, infrastruktury hostowanej w chmurze oraz danych na urządzeniu.
  • Przestrzeganie przepisów dotyczących zgodności danych i prywatności danych w zależności od branży i/lub położenia geograficznego.
  • Szybką identyfikację i wykrywanie alertów bezpieczeństwa oraz określanie pierwotnej przyczyny z jasnym ustaleniem priorytetów, aby pomóc w ukierunkowaniu reakcji.

Jeśli Twoja firma ma trudności ze spełnieniem którejkolwiek z tych niezbędnych praktyk w zakresie bezpieczeństwa lub jeśli rozwój Twojej firmy sprawia, że obawiasz się skalowania swoich możliwości bezpieczeństwa na przyszłość, nadszedł czas, aby zastanowić się, w jaki sposób chmura może pomóc.

Niezawodne, odporne i niedrogie rozwiązania w chmurze

Czy wiesz, że chmura nie tylko zmniejsza złożoność zabezpieczania i ochrony Twoich danych, ale także pozwala zaoszczędzić pieniądze? AWS zaoszczędził firmom średnio 31 procent, jednocześnie niezawodnie przechowując i tworząc kopie zapasowe wszystkich danych biznesowych. Rozległe inwestycje w globalne strefy dostępności oraz nadmiarowe sieci, pamięć masową i zasoby obliczeniowe zapewniają stały dostęp do najważniejszych danych i aplikacji. Ponadto AWS zapewnia doświadczenie i frameworki zapewniające ciągłość biznesową, w tym dedykowane zespoły i partnerów, którzy mogą zapewnić specjalistyczną wiedzę i wsparcie na żądanie.

Infrastruktura bezpieczeństwa AWS została stworzona, aby spełniać najwyższe wymagania dotyczące prywatności i bezpieczeństwa danych wiodących światowych instytucji finansowych, edukacyjnych i rządowych, które na niej polegają, zapewniając Ci ten sam poziom bezpieczeństwa. Klienci AWS zgłaszają średnio o 43% mniej miesięcznych incydentów związanych z bezpieczeństwem i 69% redukcję nieplanowanych przestojów. Ponieważ rozwiązania bezpieczeństwa AWS są głęboko zintegrowane, możliwy jest wysoki poziom automatyzacji, co pozwala zredukować ludzkie błędy konfiguracji i dać zespołowi więcej czasu na skupienie się na innych pracach krytycznych dla Twojej firmy.

Podstawy inteligentnej strategii bezpieczeństwa w chmurze

Zabezpieczanie danych w chmurze to sprytny biznes i nie musi być kosztowne ani wymuszone kosztem innych inicjatyw biznesowych. Dowiedz się więcej o podstawach strategii bezpieczeństwa w chmurze.

 

Źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Współpracę z Hostersami cechuje solidność i pełna zgodność z warunkami umowy. Zapewniona jest ciągłość wykonywania powierzonych czynności, bez ryzyka przerwy w działaniu systemu. Przestrzegane są procedury związane z bezpieczeństwem przetwarzania danych osobowych oraz wymogi Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącymi umów outsourcingowych.

Karolina Świstak
Ekspert ds. Marketingu i Komunikacji Departament Sprzedaży
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.