Microsoft z nowym programem wsparcia technologicznego i biznesowego dla startupów

17 maja 2022

Microsoft z nowym programem wsparcia technologicznego i biznesowego dla startupów

Program Microsoft for Startups Founders Hub to tak naprawdę ekosystem, który z jednej strony dostarcza benefity przez platformę, która umożliwia pracę nad produktem przy wsparciu całego szeregu zespołów, a dla startupów przygotowujących się do ekspansji - pomoc przy skalowaniu bzinesu przez globalne „wirtualne sklepy” z aplikacjami (Azure Marketplace, AppSource), które umożliwiają – po spełnieniu wymaganych kryteriów -  na dotarcie z produktem do organziacji na całym świecie.

Wybrane benefity dla uczestniczących spółek to:

 • bezpłatny dostęp do chmury/kredyty Microsoft Azure – wszystkie usługi w chmurze platformy Azure są objęte środkami sponsorskimi. Natomiast produkty innych firm, plany pomocy technicznej platformy Azure, produkty sprzedawane za pośrednictwem witryny Microsoft Azure Marketplace nie są objęte środkami sponsorskimi. Maksymalna wartość kredytów to 150 tyś. USD,  dostarczane partiami na testowanie swojego rozwiązania na platformie Azure. Partie uzależnione są od poziomu realizacji projektu.
 • Microsoft 365 – roczny bezpłatny dostęp do pakietu Office
 • GitHub Enterprise – roczny bezpłatny dostęp do wersji Enterprise
 • Pakiet narzędzi deweloperskich Visual Studio Enterprise
 • Power Platform – roczny dostęp do platformy
 • Dynamics 365 - roczny dostęp do platformy

W zakresie chmury Microsoft Azure, wraz ze wzrostem użycia i realizowaniu realnych projektów, można z czasem ubiegać się o dodatkowe kredyty. Na przykład, jeśli projekt jest na etapie "pomysłu/idea stage", gdzieopracowywany jest prototyp, Microsoft zapewnia 1000 USD na jeden rok. Jeśli startup wykorzysta te kredyty w ciągu kilku miesięcy, można zażądać więcej z poziomu platformy, a projekt jest przenoszony do kolejnego etapu "Develop/Rozwój", wówczas otrzymać można 5000 USD na jeden rok, po wykorzystaniu kredytów, można odblokować kolejny etap.  Wzrost, kiedy to projekt zostaje wprowadzony na rynek i następuje etap poszukiwania klientów również przez publikację produktu na platformie Azure Marketplace. Tutaj kredyty w wysokości 25000 USD również są dostępne na rok. Ostatni etap to dopasowanie produktu do rynku a co za tym idzie skalowanie firmy i na tym etapie można wykorzystać kredyty do wartości 150 000 USD przez rok.

Microsoft z nowym programem wsparcia technologicznego i biznesowego dla startupów

Należy również wspomnieć, że oprócz kredytów i usług, które są dostępne przez pierwszy rok za darmo, startupy mogą również korzystać z partnerstwa z OpenAI, firmą badawczą i wdrożeniową zajmującą się sztuczną inteligencją, której misją jest zapewnienie, że sztuczna inteligencja ogólnego przeznaczenia przyniesie korzyści całej ludzkości. Microsoft wspólnie z OpenAI zapewnia wyłączny dostęp do kredytów w wysokości 1000 USD, trzy bezpłatne miesiące licencji OpenAI API Innovation License i bezpłatną konsultację z ekspertem OpenAI. Startupy mogą zacząć budować nowe produkty dzięki API OpenAI, które oferuje dostęp do jednego z najbardziej zaawansowanych modeli sztucznej inteligencji opartych na języku na GPT-3.

Należy również wspomnieć, że w ramach wsparcia dla startupów Microsoft przygotował ścieżki szkoleniowe, które przybliżą technologię i pomogą dobrać jak najlepsze w celu rozwoju projektu. Członkowie Microsoft for Startups Founders Hub otrzymują bezpłatny dostęp do wszystkich modułów szkoleniowych. Rejestracja przebiega przez konto Linkendin.

Posiadanie silnej i zróżnicowanej sieci doradców ma kluczowe znaczenie dla startupów w fazie wzrostu. Za pośrednictwem sieci Microsoft Mentor Network zespół mentorów z różnych środowisk jest możliwa konsultacja konsultacje w zakresie:

 • Weryfikacja pomysłu na startup z klientami
 • Osiąganie przychodów
 • Marka
 • Budowanie zespołu - znajdowanie współzałożycieli i rekrutacja pierwszych pracowników i kontrahentów.
 • Pozyskiwanie funduszy i prezentacja

Kryteria przystąpienia do programu:

 1. Startup wcześniej nie otrzymał jeszcze więcej niż 10 000 USD darmowych kredytów platformy Azure.
 2. Startup nie jest instytucją edukacyjną, jednostką rządową, osobistym blogiem, sklepem deweloperskim, firmą konsultingową, agencją, firmą zajmującą się kopaniem kryptowalut.
 3. Należy pamiętać, że aplikując zgadzamy się na warunki, którymi jest sprzedaż produktu za pomocą platformy handlowej Microsoft marketplace.

Przygotowując ofertę, która pojawi się w ramach platformy sprzedażowej, należy przede wszystkim dobrze opisać produkt, można umieścić również wszelkie materiały reklamowe jak również określić dla kogo produkt jest przeznaczony. Podczas tworzenia komercyjnej oferty marketplace w Centrum partnerskim może ona być wystawiona w dowolnym sklepie na podstawie typu oferty, kategorii i innych wybranych opcji. Będąc w programie dla startupów na każdym z etapów publikacji można liczyć na wsparcie firmy Microsoft. Należy liczyć się też z opłatą, która wynosi 3% od sprzedaży.

Platforma handlowa firmy Microsoft to zestaw rozwiązań od niezależnych partnerów, dostawców oprogramowania (ISV). Jest ona dostępna w ponad 100 krajach i regionach. Co umożliwia sprzedaż produktu na wielu rynkach. Microsoft pomaga dotrzeć do klientów na trzech poziomach:

 1. Platforma: Microsoft Azure Marketplace – jest to najszerszy, najbardziej globalny sposób dotarcia do klientów.
 2. Dostęp do klientów Microsoft poprzez handlowców Microsoft, rozszerzając dział sprzedaży na rynki na całym świecie.
 3. Wykorzystanie narzędzi billingowych Microsoft w celu sprzedaży produktów i dodania ich do faktury jako dodatkowy produkt, sprzedawany do usług firmy Microsoft

Podsumowanie

Microsoft for Startups Startups Founders Hub to platforma dla wszystkich, którzy chcą swój biznes/pomysł rozwijać w otoczeniu ekosystemu Microsoft, aby osiągnąć kolejny kamień milowy dzięki spersonalizowanym narzędziom technicznym i zasobom biznesowym. Założyciele startupu mogą rozpocząć pracę na platformie w ciągu kilku minut i uzyskać bezpłatny dostęp do technologii i wsparcia, które mają kluczowe znaczenie dla przekształcenia projektów w produkty zmieniające życie. Dla Microsoft startupy i firmy tworzące własne oprogramowanie, to partnerzy, zatem celem jest wspieranie ich w rozszerzaniu działalności za pośrednictwem rozwiązań portalu Azure Marketplace.

 

Barbara Halska – na co dzień pracuje w Hostersi Sp. z o.o, gdzie odpowiada za działania presales i ewangelizację rynku w obszarze cloud computing. Od 2016 Microsoft Innovative Educator Expert, od 2017 Microsoft Innovative Educator Fellow. Współautorka podręcznika do kwalifikacji E13 i EE08 na kierunku technik informatyk oraz e-podręcznika „Wstęp do programowania” w projekcie Apki.org. Popularyzatorka większego udziału kobiet w IT i wykorzystywania nowych technologii w edukacji.

Case Studies
Referencje

Współpracę z Hostersami cechuje solidność i pełna zgodność z warunkami umowy. Zapewniona jest ciągłość wykonywania powierzonych czynności, bez ryzyka przerwy w działaniu systemu. Przestrzegane są procedury związane z bezpieczeństwem przetwarzania danych osobowych oraz wymogi Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącymi umów outsourcingowych.

Karolina Świstak
Ekspert ds. Marketingu i Komunikacji Departament Sprzedaży
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.