Jak ułatwić migrację do chmury dzięki SMART Goals

3 października 2022

Jak ulatwic migracje do chmury dzieki SMART GOALS

W przypadku SMB często musisz stosować innowacyjne podejście do rozwiązywania problemów, gdy nie masz na to odpowiedniej liczby pracowników lub środków finansowych. W końcu jest to akt równoważenia, w którym aktywnie poszukujesz sposobów na osiągnięcie pozytywnych wyników biznesowych, jednocześnie pamiętając o swoich zasobach. Autorzy tekstu zdają sobie sprawę, że migracja dowolnej ilości obciążeń ze starszego systemu do środowiska w chmurze może być zniechęcająca, gdy tak wiele się dzieje. Jednak klienci SMB często uważają, że chmura zapewnia korzyści, takie jak sprawność i oszczędność kosztów, co prowadzi do zwiększenia jej konkurencyjności na rynku.

Projekty migracji do chmury są często przeciągane z powodu postrzeganej złożoności działań związanych z migracją. Bez ustrukturyzowanego i spójnego podejścia oraz odpowiednich narzędzi możesz napotkać spore przeszkody. Organizacje na całym świecie ufają Amazon Web Services w zakresie wdrażania swoich obciążeń. AWS jest często ich pierwszym wyborem ze względu na jego doświadczenie w pomaganiu organizacjom różnej wielkości w migracji ich obciążeń do chmury. Do AWS można przenieść dowolne obciążenie – aplikacje, witryny internetowe, bazy danych, pamięć masową, serwery fizyczne lub wirtualne, a nawet całe centra danych ze środowiska lokalnego, obiektu hostingowego lub innej chmury publicznej. Na każdym kroku możesz wykorzystać wieloletnie doświadczenie AWS, aby zbudować swoje zdolności organizacyjne, operacyjne i techniczne, dzięki czemu szybciej uzyskasz korzyści biznesowe.

Niezależnie od tego, czy jesteś w tym całkowicie nowy i nie do końca obeznay, czy regularnie przenosisz obciążenia do środowiska chmury, możesz uzyskać wzrost wydajności podczas przeprowadzania poważnej modernizacji. Wyznaczanie realistycznych celów może pomóc w dalszym poszukiwaniu równowagi, która jest tak ważna w bieżącej działalności biznesowej.

Czym są SMART goals?

Peter Drucker był konsultantem ds. zarządzania i pedagogiem, który opowiadał się za ramami biznesowymi znanymi jako „zarządzanie przez cel”. To ostatecznie dążyło do równowagi między celami organizacyjnymi i pracowniczymi podczas monitorowania, oceny i nagradzania postępów. Drucker zastosował framework z pomocnym akronimem: SMART (specyficzne, mierzalne, osiągalne, powtarzalne i terminowe).

Autorzy wychodzą z założenia, że jest to szczególnie istotne w przypadku małych i średnich firm, ponieważ pomoże Ci przewidzieć przeszkody i osiągnąć cele związane z migracją, jednocześnie podkreślając odpowiedzialność zespołu. Za pomocą tego artykułu przekonasz się, jak AWS może pomóc Ci w realizacji strategii migracji do chmury dzięki celom SMART.

Określenie zakresu prac

Inicjując migrację IT, upewnij się, że zakres uwzględnia uzasadnienie biznesowe lub korzyści, takie jak obniżenie kosztów, poprawę bezpieczeństwa lub zwiększenie odporności. Podczas gdy większość klientów SMB posiada szczątkowy spis swoich zasobów IT, wielu z nich pomniejsza ich priorytety. Wyzwaniem jest uzyskanie dokładnego zakresu lub inwentaryzacji zasobów w rozsądnym czasie przy jednoczesnym zmniejszeniu wysiłku.

Samodzielne tworzenie uzasadnienia biznesowego dla migracji może być procesem czasochłonnym i nie zawsze pozwala zidentyfikować najbardziej opłacalne opcje. Dzięki Migration Evaluator (dawniej TSO Logic) możesz uzyskać dostęp do szczegółowych informacji i przyspieszyć podejmowanie decyzji dotyczących migracji do AWS bez żadnych kosztów. Po zebraniu danych otrzymasz ocenę zawierającą przewidywany kosztorys i oszczędności związane z uruchamianiem lokalnych obciążeń w chmurze AWS.

Ocena Migration Evaluator to raport, który identyfikuje ważne elementy, takie jak:

 • Ilość serwerów (zarówno lokalnych, jak i wirtualnych)
 • Dołączone pojemności pamięci
 • Szczytowe wykorzystanie procesora i pamięci
 • Szczegóły licencji (takie jak liczba i rodzaj licencji Microsoft Windows i SQL)

Zawiera również szczegółowe informacje na temat szacowanych rocznych kosztów korzystania z usług i licencji w chmurze dla Amazona. Wyniki są rejestrowane w raporcie przypadku biznesowego, który można omówić z interesariuszami biznesowymi w celu dalszego dostosowania partnerów biznesowych i technologicznych. Badanie przeprowadzone przez zespół AWS Central Economist z 2021 r. wykazało, że klienci z oceną migracji są bardziej skłonni do przeniesienia się w ciągu 12 miesięcy.

Ocena i śledzenie postępów

Teraz, gdy masz pełny obraz swojego środowiska IT, nadszedł czas, aby zaplanować modernizację. Zdefiniuj kryteria sukcesu dla tej migracji i co stanowi jej zakończenie. Zastanów się, w jaki sposób to mierzysz? W jaki sposób śledzisz postęp migracji i jak go uwidaczniasz?

Centrum migracji AWS to punkt kompleksowej obsługi, jeśli chodzi o planowanie, uruchamianie i śledzenie portfolio aplikacji migrujących do AWS lub modernizację aplikacji już w AWS. Oferuje jedno miejsce do przechowywania danych o inwentaryzacji zasobów IT podczas śledzenia migracji do dowolnego regionu AWS. Po migracji możesz również użyć Migration Hub, aby przyspieszyć transformację swoich aplikacji do natywnego AWS.

Możesz użyć jego łączników do importowania zasobów aplikacji z narzędzia AWS Migration Evaluator. Zapewnia również sposób importowania z innych narzędzi do wykrywania. Pamiętaj, że płacisz tylko za narzędzia do migracji, z których korzystasz, a sama funkcja Centrum migracji jest bezpłatna.

Osiąganie swoich celów

Dobrze zaplanowany Proof of Concept (PoC) identyfikuje potencjalne pułapki, wzbudza zaufanie i umożliwia wizualizację obciążeń w chmurze. Dla tych, którzy są nowicjuszami w PoC, mogą potwierdzić, czy docelowe migracje obciążeń są możliwe do osiągnięcia. Jeśli tak, możesz zapoznać się z tymi popularnymi strategiami migracji:

 1. Re-hosting (lift-and-shift)
 2. Re-platforming (lift-tinker-and-shift)
 3. Re-purchasing (leave-and-new) często do produktów Software-as-a-Service (SaaS)
 4. Re-architecting (leave-tinker-and-move) często w celu osiągnięcia 12-factor app benefits
 5. Retire (lose)
 6. Retain (leave)

Jeśli zdecydujesz się na ponowną platformę lub zmianę architektury, z pewnością chciałbyś zobaczyć działające demo. Jeśli polegasz na dostawcy technologii, poinformuj go o Centrum Architektury AWS, które zapewnia diagramy architektury referencyjnej, sprawdzone rozwiązania architektoniczne, najlepsze praktyki, wzorce, ikony i nie tylko. Te wskazówki ekspertów zostały opracowane przez ekspertów ds. architektury chmury z AWS, w tym architektów rozwiązań AWS, konsultantów ds. usług profesjonalnych i partnerów. Jeśli bardziej interesujesz się biznesową lub operacyjną stroną swojej firmy, możesz chcieć zapoznać się z naszymi postami na blogu o fundamentalnej architekturze, które dostarczają opiniotwórczych wskazówek na temat usług AWS i ich wykorzystania.

Powtarzanie i optymalizacja zadań

W trakcie realizacji migracji ważne jest skalowanie i dokumentowanie udanego podejścia. Udany PoC powinien już mieć zautomatyzowane szablony do wdrażania infrastruktury chmury. Niezależnie od tego, czy masz własny zespół IT, współpracujesz z dostawcą, czy masz dobrą relację z partnerem AWS, mogą oni zacząć adoptować te szablony i tworzyć plany dla typowych wzorców migracji. Plany mogą zapewnić szybki start dla podobnych obciążeń w Twojej organizacji. Możesz również tworzyć te szablony zautomatyzowanego wdrażania, ćwicząc infrastrukturę jako kod (IaC), co oznacza stosowanie tego samego rygoru tworzenia kodu aplikacji do udostępniania infrastruktury chmury.

Wszystkie konfiguracje powinny być zdefiniowane i przechowywane w systemie kontroli źródła, takim jak AWS CodeCommit (tak samo jak kod aplikacji). Zapewnienie infrastruktury, orkiestracja i wdrożenie powinny również wspierać korzystanie z IaC. AWS oferuje następujące usługi, które pomogą Ci zdefiniować Twoje potrzeby:

 1. AWS CloudFormation
 2. AWS Cloud Development Kit
 3. AWS Cloud Development Kit for Kubernetes

Oczekiwania o czasie

Prawdopodobnie większe wyzwanie wcale nie jest natury technicznej. Zgadza się i utrzymuje terminowy harmonogram podróży migracyjnej. Trzymanie się kursu gwarantuje, że migracje zostaną ukończone na czas, a Ty skorzystasz z korzyści oferowanych przez AWS. Partnerzy AWS specjalizujący się w małych i średnich firmach posiadają umiejętności i doświadczenie, które pomogą Ci przeprowadzić migracje wrażliwe na czas.

Aby rozwiązać potencjalne punkty zapalne, zależności i blokery podczas migracji, możesz skorzystać z Experience-Based Acceleration (EBA). EBA to metodologia transformacji, która wykorzystuje praktyczne, sprawne i wciągające interakcje w celu przyspieszenia wdrożenia chmury. Jeśli jesteś już klientem AWS, możesz zapytać swojego menedżera konta. Jeśli zastanawiasz się nad współpracą z AWS, skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o EBA dla małych i średnich firm.

 

Kolejne kroki

Migracje nie muszą być nadmiernie skomplikowane ani powodować zbyt częstego paraliżu analitycznego. Korzystając z metodologii SMART, autorzy starali się ustalić jasne, wykonalne kroki, które pomogą sprawnie poprowadzić Twój plan migracji. Chcesz bardziej zagłębić się w to, jak sprawić, by Twoja mała lub średnia firma stała się inteligentną firmą? Dowiedz się więcej o konkretnych przypadkach użycia i rozwiązaniach dostępnych w Twojej organizacji. Jeśli chcesz podjąć działania, przeczytaj zalecane następne kroki.

 

Źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy firmę Hostersi Sp. z o.o. jako odpowiedzialnego i wykwalifikowanego partnera, dbającego o wysoki poziom obsługi klienta. Zlecenie zostało wykonane profesjonalnie, według najlepszych standardów, w bardzo krótkim czasie.

Paweł Rokicki
Managing Director
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.