Znamy wyniki piątej edycji badania serwisów e-commerce

26 maja 2020

Już po raz piąty przeprowadziliśmy badanie szybkości ładowania najpopularniejszych platform e-commerce w Polsce.
Dane zostały zebrane w oparciu o testy automatyczne, a celem pomiarów było zbadanie rzeczywistych czasów ładowania wskazanych witryn.

Wyniki tegorocznej edycji badania szybkości ładowania wiodących platform e-commerce w Polsce pokazują, że większość serwisów, które były brane pod uwagę również podczas poprzedniej edycji badania, pogorszyło swoje wyniki.
W tym badaniu najlepszy wynik uzyskał serwis eurocom.pl (1,5s), zaraz za nim na podium uplasował się serwis bonprix.pl(1,8s), a trzecie miejsce należ do serwisu castorama.pl(2,8s).

Tym razem zbadaliśmy również sklepy spożywcze oferujące możliwość zamawiania towaru i dostarczania do domu przy wykorzystaniu asystentów. Badany przez nas sklep to frisco.pl aż 7 sekund, co zapewne związane jest z liczbą wdrożonych skryptów. Zbadaliśmy również jak wygląda czas ładowania sklepu doz.pl, który wynosi aż 6,7 sekundy. Serwisy, której najdłużej się ładowały w badaniu to: leroymerlin.pl – 7,9 sekundy, rosmann.pl 7,9 sekundy, mediaexpert.pl – 8 sekund, empik.com – 9,5 sekundy.

Przejdź do pełnego raportu