Zapraszamy na webinar: "Nie tylko telemetria. Jak rodzaj danych źródłowych wpływa na sposoby komunikacji urządzeń z chmurą AWS"

18 lipca 2023

Nie tylko telemetria. Jak rodzaj danych źródłowych wpływa na sposoby komunikacji urządzeń z chmurą AWS

1 sierpnia o godzinie 10.00 Tomasz Polke (Hostersi) i Łukasz Malinowski (Trener i doradca IoT) przygotowali dla Was webinar zatytułowany:” Nie tylko telemetria. Jak rodzaj danych źródłowych wpływa na sposoby komunikacji urządzeń z chmurą AWS”.

Jak wiecie, urządzenia mogą przesyłać dane do chmury Amazon Web Services na wiele sposobów. Dlatego bardzo ważne jest posiadanie wiedzy na temat tego, który sposób będzie optymalny dla naszego rozwiązania.

Czasami urządzenia transmitują dane telemetryczne z dużą częstotliwością do AWS w celu ich przechowywania w S3 do dalszej analizy. Niezależne wstawianie ich do bucketu byłoby bardzo kosztowne ze względu na ilość wywołań S3 API. Innym razem sprzęt generuje zdjęcia w wysokiej rozdzielczości lub duże pliki binarne. Przesyłanie tego typu informacji za pośrednictwem protokołu MQTT nie byłoby możliwe. Tu sprawdziłby się bezpośredni zapis na S3 z pominięciem IoT Core, ale jak to zrobić, skoro AWS IoT Core nie wspiera QoS 2 dla MQTT?

O tym, jak dane źródłowe wpływają na sposoby komunikacji urządzeń z chmurą i jak sobie poradzić w konkretnych przypadkach, porozmawiamy wspólnie podczas webinaru. Zapraszamy!

Webinar już za nami! Zobacz nagranie:

Agenda:

  1. Wprowadzenie do komunikacji urządzeń z chmurą AWS
  2. Omówienie różnych protokołów i technologii wykorzystywanych do komunikacji urządzeń z chmurą
  3. Przykłady scenariuszy, w których konkretny rodzaj danych wymaga specyficznych rozwiązań komunikacyjnych (m.in. zapis na AWS S3 z pominięciem IoT Core)
  4. Najlepsze praktyki w komunikacji urządzeń z AWS
  5. QA
Case Studies
Referencje

Rekomendujemy Hostersi Sp. z o. o wszystkim, którzy cenią wysoką jakość usług, profesjonalizm oraz szybki czas reakcji.

Krystian Karczyński
Założyciel i szef serwisu eTrapez
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.