Wszyscy przyśpieszyli! – badanie szybkości 2011

13 lipca 2011

Największy w Polsce serwis aukcyjny Allegro.pl potrzebuje zaledwie pół sekundy, by wyświetlić się na ekranie. Najbardziej popularny na świecie portal społecznościowy Facebook.com wyświetla się natomiast w czasie 0,7 s. Jego polski odpowiednik, portal Nk.pl, wciąż potrzebuje dwa razy więcej czasu.

Allegro.pl to najszybszy serwis internetowy ? wynika z raportu drugiej edycji badania szybkości ładowania najczęściej odwiedzanych stron internetowych w Polsce, które to badanie przygotowują Hostersi. Poprzednio najszybsza była Wikipedia, z czasem ładowania 1,2 s. Po 10 miesiącach (ostatnie badanie przeprowadzono w sierpniu 2010 r.) serwis ten nieco przyśpieszył (1,0 s), ale zajmuje już miejsce 3. ? wyprzedziły go Allegro.pl i Facebook.com. Porównując wyniki pierwszej i drugiej edycji badania szybkości ładowania najczęściej odwiedzanych serwisów internetowych w Polsce, wszystkie przyśpieszyły!

Pomiar prędkości trwał przez tydzień. Codziennie w godzinach 7:00, 9:00, 11:00, 13:00, 16:00, 18:00, 20:00, 22:00, z dwóch lokalizacji (Warszawa i Rybnik) eksperci badali szybkość ładowania się stron, za pomocą programu Firebug. Serwisy zostały wyłonione na podstawie badania Megapanel PBI/Gemius. W sumie wykonano 5 040 pomiarów (2 lokalizacje x 7 dni badania x 8 pomiarów dziennie x 15 serwisów internetowych x 3 próby dla każdego pomiaru).

Pełny raport z badania dostępny jest na stronie www.hostersi.pl/raport-szybkosci/

 

Case Studies
Referencje

Bardzo istotną zaletą jest szybkie i fachowe wsparcie techniczne Hostersów, którzy wiedzą, że każda chwila przerwy technicznej w dostępie do serwisów WWW oznacza poważny uszczerbek na wizerunku każdej firmy, zwłaszcza instytucji państwowej, jaką jest Instytut Pamięci Narodowej.

Sebastian Górkiewicz
Kierownik Samodzielnej Sekcji ds. Serwisów Internetowych
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.