Najnowsze badanie szybkości ładowania stron www już jest dostępne

25 listopada 2021

badanie serwisów www 2021

Wyniki już jedenastej edycji badania szybkości ładowania popularnych serwisów WWW w Polsce pokazują, że większość serwisów, które były brane pod uwagę również podczas poprzedniej edycji badania, przyśpieszyła.

 

Patrząc na wyniki badania serwisów w 2021 aż osiem serwisów ładuje się poniżej 3 sekund (google.pl - 0,6 sekundy, facebook.com - 1,1 sekundy, fakt.pl i gov.pl - 1,9 sekundy,  wp.pl – 2,2 sekundy, medonet.pl – 2,3 sekundy, naszemiasto.pl -2,5 sekundy, rp.pl – 2,7 sekundy). Pozostałe serwisy, które ładują się trochę dłużej, ale mieszczą się w czasie poniżej 5 sekund (onet.pl – 3,1 sekundy, tvn24.pl – 3,4 sekundy, booking.com – 3,9 sekundy, wyborcza.pl – 4,2 sekundy, gazeta.pl – 4,3 sekundy). Największy skok zaliczył serwis naszemiasto.pl, który w 2020 roku ładował się 5,9 sekundy, a w 2021 roku już tylko 2,5 sekundy. W przypadku pozostałych serwisów te różnice nie są zbyt duże, bo wynoszą między 0,1 a 1,5 sekundy co można zaobserwować na infografice.  Należy też wspomnieć o serwisach, które niestety zwolniły i tutaj ranking wygrywa youtube.com, który w 2020 roku ładował się w czasie 9,9 sekundy a w 2021 już z czasem 12,9 sekundy. Drugi serwis, który również zwolnił to interia.pl, która w 2020 roku ładowała z czasem 4,9 sekundy, a w 2021 już z czasem 6,5 sekundy.

PRZEJDŹ DO PEŁNEGO RAPORTU

Case Studies
Referencje

Hostersi wsparli nas na każdym etapie projektowania i budowy infrastruktury. Finansowanie, które pomogli pozyskać nam od AWS, pozwoliło przetestować szereg różnych rozwiązań i wybrać konfigurację, która najlepiej odpowiada potrzebom naszej aplikacji. Hostersi stworzyli dla nas infrastrukturę „szytą na miarę”, którą dzięki programowi wsparcia startupów, pozyskaliśmy niemal bezkosztowo.

Wojciech Mróz
CEO & Co-founder Pagaspot
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.