e-Poradnik o ochronie danych osobowych

16 grudnia 2010

Dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem związanym z ochroną danych osobowych. Wydaliśmy pierwszy e-book! W e-Poradniku znaleźć można wszystko na temat przetwarzania danych osobowych, praktyczne wskazówki i porady ekspertów.

– Z perspektywy naszej wieloletniej współpracy z przedsiębiorcami dostrzegamy, że temat ochrony danych osobowych jest wciąż mało znany. Postanowiliśmy więc w przejrzysty i prosty sposób zebrać w jednym poradniku wszystkie zagadnienia związane z danymi osobowymi. Wybraliśmy formę publikacji elektronicznej, gdyż uważamy, że jest bardziej atrakcyjna i praktyczna. Przedsiębiorca zyskuje natychmiastowy i nieograniczony dostęp do publikacji i tłumaczy Radosław Kuczera, Dyrektor Zarządzający Hostersi Sp. z o.o.

Z e-booka pt. „Ochrona danych osobowych. Poradnik dla przedsiębiorców” dowiemy się m.in. co to są dane osobowe zwykłe i wrażliwe, jak je przetwarzać, kiedy mówimy o zbiorze danych osobowych i kiedy należy taki zbiór zgłosić u Generalnego Inspektora Ochrona Danych Osobowych. Ponadto dowiemy się, jak wygląda kontrola inspektorów GIODO i jakie sankcje mogą nas spotkać za nieprawidłowe przetwarzanie danych osobowych. Eksperci radzą zaś na co warto zwrócić uwagę powierzając przetwarzanie danych osobowych firmie zewnętrznej, kto w firmie powinien pełnić funkcję administratora bezpieczeństwa informacji oraz jak prowadzić działalnia e-mail marketingowe nie naruszając prywatności.

Poradnik dostępny jest poprzez serwis www.dane-osobowe.ebook.hostersi.pl Partnerem przedsięwzięcia jest Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Patronat medialny sprawują portale Mediarun.pl i Dziennik Internautów (www.di.com.pl). Sponsorem jest firma SARE.

Case Studies
Referencje

Firma Hostersi pozwoliła nam osadzić ogólne zagadnienia programu Well Architected Framework w kontekście naszej firmy. Oszczędziło nam to wiele czasu i pozwoliło znaleźć lepiej dopasowane rozwiązania do specyfiki naszego biznesu. WAF był świetnym katalizatorem do wprowadzenie szeregu zmian w obszarze niezawodności, szybkości i bezpieczeństwa edrone. 

Piotr Stachowicz
CTO
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.