Badanie serwisów e-commerce podczas weekendowej wyprzedaży

5 grudnia 2019

Postanowiliśmy zbadać jak serwisy e-commerce, radzą sobie podczas weekendowej wyprzedaży (29.11-02.12.2019). Najszybszym w badaniu pod kątem załadowania się wszystkich elementów na stronie (tzw. last visual change) okazał się serwis amfora.pl z czasem 1,1 sekundy. Najwolniejszym serwisem okazał się 4f.com.pl z czasem 9,3 sekundy.

 

Gdybyśmy zestawili serwisy oferujące podobny asortyment, to w przypadku branży kosmetycznej ponownie zwycięzcą jest serwis amfora.pl z czasem 1,1 sekundy, drugie miejsce należy do serwisu sephora.pl z czasem 7,2 sekundy, ostatni serwis to douglas.pl z czasem 7,8 sekundy. W przypadku tych dwóch ostatnich różnica nie jest zbyt duża, ponieważ wynosi tylko 0,6 sekundy. Natomiast między pierwszym miejscem a kolejnym jest bardzo duża różnica, bo aż 6,1 sekundy.

Jeżeli chodzi o branże modową to zwycięzcą, jest serwis zalando-lounge.pl z czasem 1,4 sekundy, drugie miejsce przypadło serwisowi domodi.pl z czasem 3,4 sekundy, trzecie miejsce należy do serwisu lancerto.com z czasem 3,6 sekundy. Stawkę zamyka serwis 4f.com.pl z czasem 9,3 sekundy. Różnica między zwycięzcą a ostatnią pozycją wynosi 7,9 sekundy.

W zestawieniu znajdują się też serwisy, które sprzedają różnego rodzaju elektronikę, wśród których zwycięzcą okazał się serwis euro.com.pl z czasem 1,7 sekundy. Drugie miejsce przypadło serwisowi x-kom.pl z czasem 2,1 sekundy. Trzecie miejsce należy do serwisu neo24.pl z czasem 3,7 sekundy. Ostatnia pozycja należy do serwisu mediamarkt.pl z czasem 8,1 sekundy. Różnica pomiędzy zwycięzcą a ostatnią pozycją wynosi 6,4 sekundy.

badanie serwisów weekend wyprzedażowy

Case Studies
Referencje

Dzięki wsparciu specjalistów Hostersi Sp. z o.o. i ścisłej współpracy z naszym zespołem developerskim, kampania sprzedażowa biletów na koncert Justina Biebera odniosła stuprocentowy sukces. Chmura obliczeniowa Amazon Web Services po raz kolejny zdała swój egzamin.

Marek Kurzawa
Manager produkcji w Prestige MJM
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.