8 lutego ? Dzień Bezpiecznego Internetu z Hostersami

7 lutego 2011

dzień bezpiecznego internetu

Już szósty rok z rzędu w Polsce obchodzić będziemy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). To przedsięwzięcie Komisji Europejskiej, którego celem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Po raz pierwszy partnerem DBI będzie także firma Hostersi.

 

– Jako firma specjalizująca się w hostingu zwracamy uwagę, że wszystko zaczyna się od serwerów, na których przechowywane są wszelkie dostępne w sieci Internet zasoby. Dlatego też postanowiliśmy się przyłączyć do inicjatywy DBI, której zadaniem jest m.in. edukowanie młodych ludzi w zakresie ich obecności w wirtualnym świecie – wyjaśnia Radosław Kuczera, dyrektor zarządzający firmy Hostersi.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest zawsze na początku lutego. Ustanowiony został przez Komisję Europejską w 2004 roku. Od 2005 roku DBI jest obecne także w Polsce, a organizatorem akcji jest Fundacja Fundacji Dzieci Niczyje oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerową (NASK) ? realizatorzy unijnego programu ?Safer Internet?. Głównym partnerem DBI 2011 jest Fundacja Orange.

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony będzie 8 lutego. Tematem przewodnim są wirtualne światy. – Młodzi ludzie spędzają coraz więcej czasu online, konfrontując się z wyzwaniami i problemami związanymi z ochroną swojej prywatności, bezpieczeństwem czy własnym wizerunkiem. Tegoroczne hasło – „Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie” – ma na celu zwrócenie uwagi na wpływ i konsekwencje internetowej aktywności dzieci i młodzieży – mówi Łukasz Wojtasik z Fundacji Dzieci Niczyje.

Główną ideą obchodów DBI w Polsce jest inicjowanie lokalnych działań, w ramach których dzieci, młodzież i nauczyciele aktywnie angażują się w prace nad projektami poświęconymi bezpieczeństwu w Sieci. Z okazji DBI w całym kraju organizowane są zajęcia edukacyjne, happeningi, kampanie informacyjne, konkursy i inne akcje, które trwają przez cały miesiąc luty.

Organizatorzy, chcąc jak najszerzej promować obchody tego święta w Polsce oraz zachęcić szkoły do zaangażowania w działania na rzecz bezpieczeństwa online, udostępniają w Internecie szeroką ofertę materiałów edukacyjnych (scenariusze zajęć, kursy e-learning oraz materiały multimedialne). Szkoły, które przygotują obchody Dnia Bezpiecznego Internetu biorą udział w konkursach przygotowanych przez organizatorów i partnerów DBI w Polsce. Hostersi dla wyróżnionych w konkursach szkół fundują m.in. 2 lata hostingu dla szkolnej strony internetowej oraz zestawy gier edukacyjnych.

Wszelkie informacje o przebiegu Dnia Bezpiecznego Internetu 2011 publikowane są w serwisie www.dbi.pl oraz www.dzieckowsieci.pl. Dzieci znajdą też informacje o DBI w serwisie www.sieciaki.pl.

Case Studies
Referencje

Firma Hostersi pozwoliła nam osadzić ogólne zagadnienia programu Well Architected Framework w kontekście naszej firmy. Oszczędziło nam to wiele czasu i pozwoliło znaleźć lepiej dopasowane rozwiązania do specyfiki naszego biznesu. WAF był świetnym katalizatorem do wprowadzenie szeregu zmian w obszarze niezawodności, szybkości i bezpieczeństwa edrone. 

Piotr Stachowicz
CTO
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.