Niezawodny hosting dla aplikacji Facebook

25 lipca 2011

Coraz większą popularność w mediach społecznościowych zyskują rozmaite aplikacje. Firmy i instytucje tworzą je głównie po to, by zaktywizować swoich fanów. Wbudowane są częściowo w struktury serwisów społecznościowych, jednak większość z nich wymaga też niezawodnego hostingu.

Wśród mediów społecznościowych wciąż prym wiedzie Facebook. Według ostatnich danych Internet World Stats (z czerwca 2011), obecnie na całym świecie z Facebooka korzysta już ponad 710 mln ludzi, w Polsce ponad 6 mln. To narzędzie komunikacji milionów ludzi na całym świecie. Jego zalety odkrywają też firmy i instytucje tworząc swoje fanpages, które są platformą komunikacji z obecnymi i potencjalnymi klientami.

Najbardziej rozpowszechnioną formą promocji marek za pomocą portalu Facebook są aplikacje. Wbudowane są w struktury całego serwisu. Poszczególne zasoby aplikacji muszą być jednak przechowywane ?na zewnątrz?. Miejscem tym jest serwer, który z jednej strony spełniać będzie wymagania techniczne aplikacji, a z drugiej zapewni niezawodny i bezpieczny dostęp do niej dla użytkowników. Poprawne działanie aplikacji w serwisie Facebook uzależnione jest zatem także od jakości hostingu.

Firma Hostersi, będąca czołowym dostawcą hostingu specjalizowanego w Polsce, wprowadza właśnie na rynek produkt pn. FBhosting. Oprócz usług wynajmu serwerów, Hostersi proponują również doradztwo w wyborze optymalnej architektury serwerowej oraz opiekę doświadczonych administratorów nad zasobami serwera. – To, co wyróżnia FBhosting spośród standardowego hostingu, to elastyczny model związany z utrzymaniem zasobów w trakcie kampanii reklamowej, która zwykle towarzyszy udostępnieniu aplikacji ? mówi Magdalena Zawada, dyrektor sprzedaży w firmie Hostersi.

Efektem kampanii jest zwiększone zainteresowanie użytkowników daną aplikacją, co powoduje nawet 30-krotny wzrost zapotrzebowania na transfer. Takim wymaganiom standardowy hosting może nie sprostać. – Nasz elastyczny model hostingu w trakcie kampanii reklamowej polega na stałym monitorowaniu ruchu i transferu, a w razie potrzeb czasowym zwiększaniu przydzielonych zasobów serwerowych. Dzięki takiemu podejściu, aplikacja zawsze będzie dostępna dla użytkowników, co bezpośrednio stanowi o efektywności prowadzonej kampanii ? wyjaśnia Magdalena Zawada.

FBhosting, czyli Hosting Aplikacji Facebook, Hostersi zaprojektowali z myślą o firmach tworzących aplikacje webowe, desktopowe i mobilne, zintegrowane z serwisem społecznościowym Facebook. Jak zapewnia Magdalena Zawada, proponowane usługi zapewniają niezawodne i bezpieczne działanie nawet najbardziej zaawansowanej technologicznie aplikacji. Szczegóły można znaleźć na internetowej stronie www.hostersi.pl

Case Studies
Referencje

Bardzo istotną zaletą jest szybkie i fachowe wsparcie techniczne Hostersów, którzy wiedzą, że każda chwila przerwy technicznej w dostępie do serwisów WWW oznacza poważny uszczerbek na wizerunku każdej firmy, zwłaszcza instytucji państwowej, jaką jest Instytut Pamięci Narodowej.

Sebastian Górkiewicz
Kierownik Samodzielnej Sekcji ds. Serwisów Internetowych
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.