Tniemy koszty obecności szkół w Internecie

23 sierpnia 2011

Szkoły, przedszkola i inne placówki oświatowe nie od dziś obecne są w sieci Internet. Promują działalność za pośrednictwem swoich stron internetowych, podają informacje publiczne w ramach Biuletynów Informacji Publicznej, na bieżąco informują rodziców o postępach w nauce ich dzieci za pomocą aplikacji typu e-Dziennik. Obecność on-line to poważny wydatek w oświatowym budżecie. Koszty te można jednak zoptymalizować.

Strona internetowa, strona Biuletynu Informacji Publicznej (BIP), poczta elektroniczna, aplikacja e-Dziennik? wszystkie te zasoby przechowywane są zwykle na serwerach firm dostarczających te on-linowe rozwiązania placówkom oświatowym. Tak mnożą się koszty związane z hostingiem, a więc utrzymaniem zasobów na serwerze, za pośrednictwem którego są one dostępne w sieci Internet.

Wszystkie rozwiązania działające w środowisku on-line można jednak przechowywać na jednym serwerze, optymalizując tym samym wydatki związane z ich hostingiem - zauważa Magdalena Zawada, dyrektor sprzedaży firmy Hostersi, która proponuje placówkom oświatowym Hosting e-Dzienników. – Proponujemy hosting wszystkich szkolnych zasobów informatycznych, które przechowywane są na jednym serwerze. Szkoła płaci więc tylko za wynajem jednego serwera, a nie kilku (tj. serwera na stronę WWW, serwera na aplikację e-Dziennik, serwera poczty elektronicznej itd. ? przyp. red.). W ten sposób nie mnożą się już koszty związane z hostingie - wyjaśnia Magdalena Zawada.

Rocznie placówki oświatowe mogą zaoszczędzić nawet kilkaset złotych! W ramach Hostingu e-Dzienników otrzymują serwer, na którym przechowywane są ich dane, fachową pomoc w wyborze właściwego serwera oraz rozwiązania zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa danych. To m.in. zabezpieczenie elektronicznych baz danych osobowych, które występują na przykład w aplikacjach e-Dziennik, oraz certyfikaty uwierzytelniające.

Szczegóły Hostingu e-Dzienników dostępne są na internetowej stronie www.hostersi.pl

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy firmę Hostersi Sp. z o.o. jako odpowiedzialnego i wykwalifikowanego partnera, dbającego o wysoki poziom obsługi klienta. Zlecenie zostało wykonane profesjonalnie, według najlepszych standardów, w bardzo krótkim czasie.

Paweł Rokicki
Managing Director
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.