Po raz drugi Dzień Bezpiecznego Internetu z Hostersami

6 lutego 2012

7 lutego br. obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Partnerem polskich obchodów tej inicjatywy Komisji Europejskiej, już po raz drugi jest firma Hostersi. Tematem przewodnim edycji DBI 2012 będzie Internet jako łącznik między pokoleniami.

"Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!" - to hasło obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2012. – Chcemy zwrócić uwagę na to, że Internet powinien być elementem łączącym pokolenia, a wirtualny świat może być odkrywany wspólnie przez najmłodszych oraz ich rodziców czy dziadków  - wyjaśnia Katarzyna Zygmunt z Fundacji Dzieci Niczyje, współorganizatora DBI w Polsce.

Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) ? realizatorów unijnego programu ?Safer Internet?. Od 2 lat inicjatywę wspiera również firma Hostersi ? dostawca kompleksowych rozwiązań hostingowych oraz w zakresie bezpieczeństwa IT.

Poprzez udział w akcji Dzień Bezpiecznego Internetu, chcemy zwrócić uwagę, że wszystko w Sieci zaczyna się od serwerów. Serwer to taki ?globalny komputer?, na którym przechowywane są wszelkie dostępne w Internecie zasoby. Dlatego też postanowiliśmy przyłączyć się do inicjatywy DBI, której zadaniem jest m.in. edukowanie młodych ludzi w zakresie ich obecności w wirtualnym świecie - mówi Magdalena Zawada, dyrektor zarządzający firmy Hostersi.

Organizatorzy, chcąc jak najszerzej promować obchody tego święta w Polsce oraz zachęcić szkoły do zaangażowania w działania na rzecz bezpieczeństwa online, udostępniają w Internecie szeroką ofertę materiałów edukacyjnych (scenariusze zajęć, kursy e-learning oraz materiały multimedialne). Szkoły, które przygotują obchody Dnia Bezpiecznego Internetu biorą udział w konkursach przygotowanych przez organizatorów i partnerów DBI w Polsce. Hostersi dla wyróżnionych w konkursach szkół ufundowali m.in. roczny hosting dla szkolnej strony internetowej oraz zestawy multimedialnych gier edukacyjnych.

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy firmę Hostersi Sp. z o.o. jako odpowiedzialnego i wykwalifikowanego partnera, dbającego o wysoki poziom obsługi klienta. Zlecenie zostało wykonane profesjonalnie, według najlepszych standardów, w bardzo krótkim czasie.

Paweł Rokicki
Managing Director
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.