Działają globalnie, ale wciąż z Rybnika! Hostersi mają 5 lat

13 czerwca 2012

Choć siedzibę mają w Rybniku, to z ich usług korzystają firmy i instytucje z całej Polski, a nawet poza jej granicami! Bo podobnie jak Internet, tak i Hostersi działają globalnie. W tym roku ten dostawca hostingu dla wymagających świętuje swoje 5. urodziny!

Kiedy oglądacie reklamy telewizyjne słodyczy, napojów czy gier rodzinnych, gdzie zachęcani jesteście do odwiedzin serwisu internetowego czy strony Facebook, wiedzcie, że swój udział w tej kampanii mają Hostersi z Rybnika! To oni czuwają nad tym, by reklamowany serwis www był dostępny dla użytkowników, którzy zachęceni reklamą, chcą sprawdzić ofertę. Hostersi dbają też o bezpieczeństwo danych gromadzonych w różnych systemach informatycznych, najczęściej instytucji publicznych.

hostersi1

Udziałowcy Hostersi Sp. z o.o. (od lewej) Tomasz Dwornicki, Magdalena Zawada, Radosław Kuczera, Tomasz Pruszczyński i Damian Rutkowski.

A wszystko zaczęło się w lutym 2007 roku, kiedy Hostersi jako spółka specjalizująca się w hostingu wyodrębnieni zostali z firmy informatycznej RSI. Dziś RSI projektuje, wdraża i integruje nowoczesne systemy informatyczne. Natomiast Hostersi dostarczają bezpieczny i niezawodny hosting. Ich specjalnością jest hosting oraz rozwiązania związane z bezpieczeństwem IT wymagających projektów internetowych, jak na przykład serwisów www i innych aplikacji związanych z kampaniami reklamowymi, czy z przetwarzaniem on-line ważnych danych.

Klientami Hostersów są zarówno agencje interaktywne projektujące kampanie reklamowe, jak również duże korporacje (jak na przykład Danone), urzędy i instytucje publiczne (Urząd Miasta Gdańsk, Urząd m. st. Warszawa czy powiatowe urzędy pracy z Poznania, Kłodzka, Białegostoku), banki i instytucje finansowe (Bank Spółdzielczy w Rybniku, Getin Holding, Pekao Bank Hipoteczny). Z usług Hostersów korzystają też małe firmy. Słowem ? wszyscy ci, którym po prostu zależy na hostingu dobrej jakości.

Działamy globalnie, ale wciąż z Rybnika ? podkreśla Tomasz Pruszczyński, prezes zarządu Hostersi Sp. z o.o. – Tu zlokalizowana jest serwerownia Hostersów, z którą łączą się użytkownicy z całego świata! Chętnie uczestniczymy w życiu miasta, wspierając lokalne wydarzenia i organizacje ? dodaje. A wśród tych wydarzeń wymieńmy chociażby ostatnie Juwenalia, Rybnicką Jesień Kabaretową, festiwal OFPA czy DKF Ekran.

 

SONY DSC

 

W urodzinowym graffiti nie zabrakło technologii, superbohaterów Hostersów i motywów rybnickich.

Swoje rybnickie korzenie Hostersi postanowili zaakcentować przy okazji swoich 5. urodzin. Znanym w Rybniku grafficiarzom ? Adamowi Wróblowi i Tomkowi Rosakowi ? oddali do dyspozycji mur otaczający siedzibę firmy przy ul. Dworek. Powstał tu mural nawiązujący do technologicznej działalności Hostersów, gdzie nie zabrakło rybnickich akcentów.

Zobacz, jak powstawało graffiti Hostersów:

 

Obecnie Hostersi zajmują wysoką pozycję wśród dostawców hostingu specjalizowanego w Polsce dla wymagających klientów. – Klienci doceniają wiedzę i doświadczenie naszego zespołu technicznego, ale równie ważne jest dla nich indywidualne podejście do ich projektów. To dzięki fachowości i wyjątkowej obsłudze zajmujemy dobrą pozycję na rynku dostawców hostingu ? zauważa Magdalena Zawada, dyrektor zarządzający Hostersi Sp. z o.o., i zapowiada: – Nasze plany rozwoju sięgają rzeczywiście globalnie! Są ambitne, ale możliwe do osiągnięcia, bo zatrudniamy wyjątkowy zespół specjalistów ? dodaje Magdalena Zawada.

Z okazji 5. urodzin dla swoich przyjaciół i wieloletnich klientów Hostersi zorganizowali grill party.

Warto jeszcze wspomnieć, że Hostersi znani są także w blogosferze. Zapewniają hosting dla technologicznych blogów Antyweb.pl, Spidersweb.pl czy StartUpTV.pl.

ŹRÓDŁO: Rybnik.com.pl

Case Studies
Referencje

Jesteśmy ogromnie zadowoleni ze współpracy z firmą Hostersi. Ich specjaliści bardzo nam pomogli w procesie migracji oraz zaprojektowania infrastruktury hybrydowej (Amazon Web Services i on-premise). Polecamy zespół Hostersi jako rzetelnego i profesjonalnego partnera o ogromnych kompetencjach w obszarze DevOps i Cloud Computingu.

Zbigniew Ćwikliński
Director of the Customer Relationship and Technology Development Department
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.