Zapowiedź Usługi Zarządzanej przez Amazon (Amazon Managed Service) dla Grafana (w wersji podglądowej)

27 stycznia 2021

Amazon, we współpracy z Grafana Labs, w wersji zapoznawczej zapowiada Amazon Managed Service for Grafana (AMG) – w pełni zarządzaną usługę, która ułatwia tworzenie na żądanie skalowalnych i bezpiecznych obszarów roboczych Grafana w celu wizualizacji i analizy Twoich danych pochodzących z licznych źródeł. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej współpracy, sprawdź bloga Raj Dutt, CEO Grafana LAB.

Grafana jest jedną z najbardziej popularnych technologii typu open source, używanych do tworzenia paneli obserwacyjnych dla Twoich aplikacji. Posiada podłączany model źródła danych i obsługuje różne rodzaje baz danych szeregów czasowych i dostawców monitorowania w chmurze. Grafana centralizuje dane aplikacji z wielu źródeł danych typu open source, chmury i niezależnych firm.

Wielu z klientów uwielbia Grafana, jednak nie chcą oni znosić ciężaru samodzielnego hostingu i jednoczesnego zarządzania nim. AMG zarządza udostępnianiem, konfiguracją, aktualizacjami wersji i poprawkami zabezpieczeń Grafana, eliminując tym samym potrzebę wykonywania tych czynności przez samych klientów. AMG skaluje się automatycznie, aby wspierać tysiące użytkowników o dużej dostępności.

Dzięki AMG otrzymujesz w pełni zarządzane i chronione usługi wizualizacji danych, w których możesz tworzyć zapytania, zestawiać i wizualizować wskaźniki operacyjne, rejestry i ślady w wielu źródłach danych, w tym w usługach chmurowych (cloud services), takich jak AWS, Google i Microsoft. AMG jest zintegrowany wraz ze źródłami danych AWS, takimi jak Amazon CloudWatch, Amazon Elastic Search Service, AWS X-Ray, AWS IoT SiteWise, Amazon Timestream i innymi, w celu zbierania danych operacyjnych w prosty sposób. AMG jest również mocno zintegrowany z nowo ogłoszoną usługą Amazon Managed Service for Prometheus (AMP), zapewniając klientom wyczerpujące rozwiązanie obserwacyjne dla aplikacji opartych na kontenerach. Dodatkowo AMG zapewnia także wtyczki służące do podłączenia z popularnymi źródłami danych innych firm, takich jak Datadog, Splunk, ServiceNow i New Relic, poprzez uaktualnienie do Grafana Enterprise bezpośrednio z konsoli AWS.

Amazon Managed Service dla Grafana

AMG integruje się bezpośrednio z Twoimi organizacjami AWS. Możesz definiować obszar roboczy AMG na jednym koncie AWS, które pozwala Ci na odkrywanie i uzyskiwanie dostępu do źródeł danych na wszystkich kontach i regionach w całej organizacji AWS. Tworzenie paneli nawigacyjnych w Grafana jest łatwe, ponieważ wszystkie z tych źródeł danych można znaleźć w jednym miejscu.

Klienci bardzo lubią Grafana za łatwość w tworzeniu paneli nawigacyjnych – posiada wiele wbudowanych paneli nawigacyjnych do użycia w trakcie dodawania nowego źródła danych. Możesz także skorzystać z szerokiej społeczności gotowych paneli. Na przykład na kolejnym obrazku zobaczysz naprawdę ładny panel nawigacyjny stworzony przez jedną z funkcji AWS Lambda.Grafana AWS Lambda

Jedną z ulubionych przez wielu klientów rzeczy pochodzących z AMG są wbudowane funkcje bezpieczeństwa. W prosty sposób możesz włączyć pojedyncze logowanie, używając AWS Single Sing-On, ograniczyć dostęp do źródeł i paneli tylko dla odpowiednich użytkowników i uzyskać dostęp do dzienników audytu poprzez AWS CloudTrail dla swojego hostowanego obszaru roboczego Grafana. Wraz z AWS Single Sign-On możesz wykorzystać istniejące firmowe katalogi do wymuszenia uwierzytelniania i uprawnień autoryzacyjnych.

Kolejną potężną funkcją, którą posiada AMG, jest obsługa alertów. AMG integruje się z Amazon Simple Notification Service (SNS), dzięki czemu klienci mogą wysyłać alerty Grafana do SNS jako miejsce docelowe powiadomień. Obsługuje również cztery inne miejsca docelowe alertów, w tym PagerDuty, Slack, VictorOps i OpsGenie.

Aby korzystać z AMG płatności z góry nie są wymagane, płacisz tylko za miesięczną opłatę licencyjną aktywnego użytkownika. Oznacza to, że możesz zapewnić wielu użytkownikom dostęp do swojego obszaru roboczego Grafana, ale opłaty będą naliczane tylko za aktywnych użytkowników, którzy logują się i korzystają z obszaru roboczego w danym miesiącu. Użytkownicy, którzy otrzymali dostęp, ale się nie logują, nie zostaną obciążeni opłatą w danym miesiącu. Możesz także uaktualnić Grafana do Grafana Enterprise, używając AWS Marketplace, dzięki czemu uzyskasz dostęp do wtyczek dla przedsiębiorstw, pomocy technicznej i treści szkoleniowych bezpośrednio od Grafana Labs.

Dostępność

Usługa jest dostępna na terenie Stanów Zjednoczonych (Północna Wirginia) i Europy (Irlandia). Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę usługi Amazon Service for Grafana.

 

Źródło: https://aws.amazon.com/blogs/aws/