Wprowadzenie Amazon CloudWatch Resource Health

21 czerwca 2021

Amazon CloudWatch Resource Health to nowa funkcja, która umożliwia automatyczne wykrywanie, zarządzanie i wizualizację stanu oraz wydajności hostów Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2) w aplikacjach w jednym widoku.

Dzięki Resource Health możesz wizualizować stan swoich hostów Amazon EC2 w widoku mapy (lub listy) według wskaźnika wydajności, takiego jak procesor lub pamięć, a także wybierać hosty za pomocą tagów i dostępnych filtrów, takich jak typ instancji, stan instancji i sprawdzanie statusu. Pomaga to w skróceniu średniego czasu do rozwiązania (MTTR) poprzez łatwe izolowanie hostów EC2, które działają nieoptymalnie.

CloudWatch Resource Health umożliwia uzyskanie wglądu w wydajność pojedynczego (lub grupy) hosta EC2 oraz zasobów dołączonych do hosta, takich jak Amazon EC2 Auto Scaling Groups i Amazon Elastic Block Store (Amazon EBS). Kondycja zasobów udostępnia metryki i logi na poziomie hosta, umożliwiając wyświetlanie danych telemetrycznych dotyczących kondycji hostów i izolowanie tzw. wąskich gardeł wydajności w jednym miejscu.

Aby rozpocząć korzystanie z usługi, możesz po prostu uzyskać dostęp do kondycji zasobów w konsoli CloudWatch i używać jej natychmiast bez dodatkowej konfiguracji. Usługa Resource Health jest dostępna bez dodatkowych opłat dla klientów AWS we wszystkich publicznych regionach AWS, w których dostępna jest usługa Amazon EC2. Dowiedz się więcej o tym, jak korzystać z Resource Health.

Case Studies
Referencje

Hostersi zrealizowali usługi konsultingowe z zakresu doboru odpowiedniej bazy danych w Amazon Web Services oraz pomyślnie przeprowadzili migrację bazy danych MySQL do Amazon Aurora. 

Tomasz Ślązok
CTO Landingi
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.