Usługa Red Hat OpenShift dostępna w AWS Now GA

4 maja 2021

Klienci przychodzą do AWS z wieloma różnymi doświadczeniami i zestawami umiejętności, dlatego też twórcy AWS zastanawiają się, w jaki sposób sprawić, aby czuli się tam bardziej komfortowo.

W tym duchu z dumą oznajmiają wypuszczenie na rynek usługi Red Hat OpenShift Service on AWS (ROSA), która umożliwia klientom zaznajomionym z narzędziami i interfejsami API Red Hat OpenShift łatwe rozszerzenie z ich centrum danych do AWS.

ROSA gwarantuje w pełni zarządzaną usługę OpenShift przy wspólnym wsparciu AWS i Red Hat. Posiada zintegrowane środowisko AWS do tworzenia klastrów, model obliczeń oparty na zużyciu i pojedynczą fakturę za wdrożenia AWS.

Twórcy zbudowali tę usługę we współpracy z Red Hat, aby zapewnić Ci szybki i bezpośredni sposób przeniesienia niektórych lub wszystkich istniejących wdrożeń AWS, mając pewność, że możesz zwrócić się zarówno do Red Hat, jak i AWS po wsparcie.

Jeśli jesteś już zaznajomiony z Red Hat OpenShift, możesz przyspieszyć proces wdrażania Twojej aplikacji, wykorzystując standardowe interfejsy API oraz istniejące narzędzia Red Hat OpenShift dla swoich wdrożeń AWS. Będziesz mógł także skorzystać z szerokiej gamy usług obliczeniowych, baz danych, analiz, uczenia maszynowego, sieci, urządzeń mobilnych i innych usług AWS w celu poprawy sprawności klienta, szybkości innowacji i skalowalności.

Aby zademonstrować, w jaki sposób działa ROSA, zobacz, w jaki sposób tworzy się nowy klaster.

Budowanie klastra z ROSA

Najpierw należy włączyć ROSA w swoim koncie. Aby to zrobić, udaj się do konsoli i wybierz przycisk Enable OpenShift.

demo console OpenShift

Po włączeniu sprawdź sekcję Getting Started, która zawiera instrukcje dotyczące pobierania oraz instalowania ROSA CLI.

Kiedy CLI jest zainstalowane, uruchom polecenie „verify”, aby upewnić się, że posiadasz niezbędne uprawnienia:

rosa verify permissions

W tym momencie poświadczenia AWS są już skonfigurowane na Twoim komputerze, więc musisz zalogować się na swoje konto Red Hat. Aby to zrobić, wydaj polecenie logowania i postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi zakładania tokena.

rosa login

Aby potwierdzić, że jesteś zalogowany na właściwym koncie i wszystko jest skonfigurowane, uruchom polecenie „whoami”:

rosa whoami

Zawiera ono listę wszystkich szczegółów dotyczących konta AWS i Red Hat oraz potwierdza, w jakim regionie aktualnie się znajdujesz.

AWS Account ID: 4242424242

AWS Default Region: us-east-2

AWS ARN: arn:aws:iam::4242424242:user/thebeebs

OCM API: https://api.openshift.com

OCM Account ID: 42hhgttgFTW OCM Account Name: Martin Beeby

OCM Account Username: thebeebs@domain.com

OCM Account Email: thebeebs@domain.com

OCM Organization ID: 42hhgttgFTW

OCM Organization Name: AWS News Blog

OCM Organization External ID: 424242

Aby przygotować swoje konto do wdrożenia klastra, potrzebujesz, aby na Twoim koncie został utworzony stos CloudFormation. Ukończenie tego trwa 1-2 minuty, a Ty możesz rozpocząć proces, wydając polecenie „init”.

rosa init

Po skonfigurowaniu możesz utworzyć klaster. Zajmuje to około 40 minut, aby jego tworzenie zostało zakończone.

rosa create cluster --cluster-name=newsblogcluster

Aby sprawdzić status swojego klastra, użyj polecenia „describe”. W trakcie tworzenia klastra pole State zmieni się z oczekującego na instalację i ostatecznie osiągnie stan gotowości.

rosa describe cluster --cluster=newsblogcluster

Teraz możesz wyświetlić listę wszystkich klastrów za pomocą polecenia „list”.

rosa list clusters

Twój nowo utworzony klaster jest widoczny także w konsoli managera klastra Red Hat OpenShift. Teraz możesz skonfigurować dostawcę tożsamości w konsoli, tworzyć administratorów i zarządzać klastrem.

Red Hat OpenShift

Aby dowiedzieć się więcej na temat tego, jak skonfigurować dostawcę tożsamości i wdrożyć aplikacje, zapoznaj się z dokumentacją.

Dostępne już teraz

Usługa Red Hat OpenShift na platformie AWS jest dostępna w GA w następujących regionach: Azji (Tokio, Seul, Bombaj, Singapur), Pacyfiku (Sydney), Kanadzie, Europie (Frankfurt, Sztokholm, Irlandia, Londyn, Paryż), Ameryce Południowej (São Paulo), Stanach Zjednoczonych (Północna Wirginia, Ohio, Północna Kalifornia, Oregon).

Wycena

Chociaż jest to usługa wspólnie zarządzana i obsługiwana przez Red Hat i AWS, rachunek otrzymasz tylko od AWS. Każda usługa AWS obsługująca komponenty Twojego klastra i wymagania aplikacji będzie oddzielnym rozliczeniem tak jak do tej pory, ale teraz z dodaniem subskrypcji OpenShift.

Klienci zwracają uwagę, że model oparty na zużyciu jest jednym z głównych powodów, dla których przenieśli się do chmury. Ceny oparte na zużyciu pozwalają im na szybkie eksperymentowanie. Klienci twierdzą także, że chcą dostosować zużycie licencji Red Hat OpenShift do tego, jak planują działać w AWS. W rezultacie twórcy zapewniają zarówno model godzinowy, płatny zgodnie z rzeczywistym zużyciem, jak i roczne zobowiązania. W celu uzyskania dodatkowych informacji odwiedź stronę cennika.

Aby rozpocząć, utwórz klaster z usługi Managed Red Hat OpenShift na konsoli AWS. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę produktową.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Bardzo istotną zaletą jest szybkie i fachowe wsparcie techniczne Hostersów, którzy wiedzą, że każda chwila przerwy technicznej w dostępie do serwisów WWW oznacza poważny uszczerbek na wizerunku każdej firmy, zwłaszcza instytucji państwowej, jaką jest Instytut Pamięci Narodowej.

Sebastian Górkiewicz
Kierownik Samodzielnej Sekcji ds. Serwisów Internetowych
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.