Usługa Amazon OpenSearch Service oferuje teraz lepszy wgląd w aktualizacje domen

6 lutego 2024

Usługa Amazon OpenSearch Service zapewnia teraz lepszy wgląd w postęp aktualizacji domen. Możesz zobaczyć szczegółowe wartości statusu reprezentujące różne etapy aktualizacji, co upraszcza monitorowanie i automatyzację zmian konfiguracji.

Do tej pory domena miała dwa podstawowe statusy, które pomagały monitorować postęp zmiany: Active i Processing. AWS udostępnia teraz dwa nowe typy statusów: status przetwarzania domeny i status zmiany konfiguracji. Stan przetwarzania domeny reprezentuje stany wysokiego poziomu domeny, takie jak Active, gdy jest gotowa do zaakceptowania zmiany i Modifying, gdy zmiana zostaje zastosowana. Stan zmiany konfiguracji zapewnia szczegółowy wgląd w postęp zmiany, na przykład Initializing, Validation failure i Awaiting user inputs. Możesz wykorzystać te statusy, aby podjąć w odpowiednim czasie działania w przypadku niepowodzenia lub zaplanować kolejną zmianę po zakończeniu poprzedniej. Wraz z tą premierą zmianie ulega także sposób wprowadzania wielu zmian konfiguracyjnych w domenie, aby zwiększyć niezawodność. Możesz przesłać wiele zmian konfiguracji jednocześnie w jednym żądaniu. Jednakże domena zaakceptuje kolejny zestaw zmian dopiero po zakończeniu poprzedniej zmiany.

Te zmiany wartości statusu wykazują kompatybilność wsteczną. Jeśli Twoje automatyzacje opierają się na starym atrybucie „processing'” w celu określenia statusu zmiany, powinny nadal działać. Zaleca się jednak używanie nowych statusów do automatyzacji aktualizacji domeny.

Aby dowiedzieć się więcej na temat tej premiery, zapoznaj się z blogiem i dokumentacją AWS.

źródło:AWS

Case Studies
Referencje

Jesteśmy pełni uznania dla kompetencji administratorów firmy Hostersi i dotychczasowy poziom usług, świadczonych nam przez firmę Hostersi jest dla nas w pełni satysfakcjonujący.

Szymon Krupa
Dyrektor Biura Informatyki i Przetwarzania Informacji
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.