Usługa Amazon Interactive Video Service wprowadza zaawansowane typy kanałów umożliwiające elastyczne kodowanie sygnału wejściowego

16 listopada 2023

Od teraz masz możliwość utworzenia kanału Amazon Interactive Video Service (Amazon IVS) przy użyciu nowych typów kanałów Advanced-HD lub Advanced-SD, oprócz oryginalnych typów kanałów Basic lub Standard.

Podobnie jak kanały standardowe, kanały zaawansowane zapewniają wielorakie jakości sygnału wyjściowego, umożliwiając lepszą jakość odtwarzania na różnych urządzeniach i w różnych warunkach sieciowych. Zaawansowane typy kanałów umożliwiają wybranie „wstępnych ustawień transkodowania”, które zostały zaprojektowane w celu dopasowania różnych jakości sygnału wyjściowego do wydajności sieci i urządzeń wyświetlających. Zaawansowane typy kanałów umożliwiają ograniczenie dostępnych wersji do maksymalnego poziomu jakości: HD (720p) dla Advanced-HD i SD (480p) dla Advanced-SD.

Amazon IVS to zarządzane rozwiązanie do transmisji strumieniowej na żywo, które zostało zaprojektowane z myślą o szybkiej i łatwej konfiguracji oraz idealne do tworzenia interaktywnych doświadczeń wideo. Wysyłaj swoje transmisje na żywo do Amazon IVS za pomocą pakietów SDK do transmisji lub standardowego oprogramowania do transmisji strumieniowej, takiego jak Open Broadcaster Software (OBS). Usługa robi wszystko, czego potrzebujesz, aby udostępnić wideo na żywo o niskim opóźnieniu każdemu widzowi na całym świecie, pozwalając Ci skupić się na budowaniu interaktywnych doświadczeń wraz z wideo na żywo. Odwiedź tabelę regionów AWS, aby uzyskać pełną listę regionów AWS, w których dostępna jest konsola Amazon IVS i interfejsy API do kontroli i tworzenia strumieni wideo.

W ramach wprowadzenia typu kanału zaawansowanego wprowadzono nowy cennik danych wejściowych. Odwiedź stronę cennika AWS, aby poznać szczegóły.

Aby rozpocząć, zapoznaj się z wpisem na blogu i z dokumentacją IVS.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Jesteśmy ogromnie zadowoleni ze współpracy z firmą Hostersi. Ich specjaliści bardzo nam pomogli w procesie migracji oraz zaprojektowania infrastruktury hybrydowej (Amazon Web Services i on-premise). Polecamy zespół Hostersi jako rzetelnego i profesjonalnego partnera o ogromnych kompetencjach w obszarze DevOps i Cloud Computingu.

Zbigniew Ćwikliński
Director of the Customer Relationship and Technology Development Department
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.