Ulepszenia w wykrywaniu tekstu Amazon Rekognition – obsługa większej liczby słów, wyższej dokładności i niższych opóźnień

7 czerwca 2021

Amazon Rekognition to usługa analizy obrazu i wideo oparta na uczeniu maszynowym, która może identyfikować obiekty i koncepty, ludzi, twarze, nieodpowiednie treści, a także wykrywać tekst.

Rekognition text detection wykrywa i odczytuje tekst zawarty w obrazku i zwraca ramki ograniczające dla każdego znalezionego słowa. Od dzisiaj Rekognition może wykrywać nawet do 100 słów w obrazku w porównaniu z poprzednim limitem 50 słów. Oprócz tego zyskujesz większą dokładność, szczególnie w przypadkach z nieczytelnym tekstem, które od teraz są poprawnie odrzucane. Na koniec średni czas oczekiwania dla każdego wywołania interfejsu API został zmniejszony nawet o 70%.

Wykrywanie tekstu w obrazkach może znaleźć zastosowanie w wielu przypadkach użycia. Po pierwsze możesz użyć wykrywania tekstu do moderacji treści i przepływów pracy redagowania treści, gdzie wykryty tekst można sprawdzić na własnej liście niepoprawnych lub niechcianych słów czy fraz. Ewentualnie możesz użyć obszaru wykrytego tekstu, aby zamazać poufne informacje tekstowe. Po drugie funkcja wykrywania tekstu jest pomocna w przypadku analizy i wyszukiwania zasobów marketingowych. Na przykład jesteś w stanie zrozumieć, jak określone słowa, umiejscowienie tekstu i rozmiar tekstu wpływają na skuteczność kampanii lub łatwo wyszukiwać zasoby graficzne bądź wideo z określonymi słowami kluczowymi albo podpisami w systemie Digital Asset Management (DAM). Na koniec możesz użyć funkcji wykrywania tekstu w aplikacjach mapowych i motoryzacyjnych, aby odczytać tekst na znakach drogowych i ulicznych.

Te ulepszenia są już dostępne dla wszystkich klientów bez dodatkowych kosztów. Aby rozpocząć, odwiedź Rekognition Console lub pobierz najnowsze AWS SDK, aby rozpocząć tworzenie aplikacji. Aby dowiedzieć się więcej na temat funkcji wykrywania tekstu z Amazon Rekognition, zapoznaj się z dokumentacją oraz FAQ.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Hostersi zrealizowali usługi konsultingowe z zakresu doboru odpowiedniej bazy danych w Amazon Web Services oraz pomyślnie przeprowadzili migrację bazy danych MySQL do Amazon Aurora. 

Tomasz Ślązok
CTO Landingi
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.