Przedstawiamy pierwszych Bohaterów Bezpieczeństwa AWS

18 grudnia 2023

Program AWS Heroes wyróżnia osoby, które łączą swoją głęboką wiedzę techniczną z pasją pomagania innym w zdobywaniu większej wiedzy i szybszym rozwoju.

Na przestrzeni ostatnich lat znacznie ewoluowały trendy w sposobie, w jaki społeczność rozwija i wdraża rozwiązania zbudowane na AWS.To z kolei wpłynęło na powstanie wyspecjalizowanych kategorii Bohaterów. Dziś autorzy są podekscytowani możliwością oficjalnego uznania i wyróżnienia liderów w obszarze bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo często postrzega się w kategoriach wpływu, a nie tego, w jaki sposób umożliwia zespołom bezpieczne wprowadzanie innowacji. Nasi inauguracyjni bohaterowie AWS Security Heroes raz za razem pokazali, że pragmatyczne podejście, realizowane z myślą o informowaniu i kształceniu, zapewnia pozytywne wyniki w zakresie bezpieczeństwa. Pierwsza grupa AWS Security Heroes to eksperci będący czołowymi specjalistami w swojej dziedzinie, których wspólną misją jest pomaganie innym w lepszym zrozumieniu bezpieczeństwa.

Poznaj bohaterów bezpieczeństwa AWS Security Heroes!

Chris Farris – Atlanta, USA

Bohater bezpieczeństwa Chris Farris pracuje w IT od 1994 roku, skupiając się przede wszystkim na Linuksie, sieciach i bezpieczeństwie. Przez ostatnie osiem lat był głęboko zaangażowany w chmurę publiczną oraz bezpieczeństwo chmury publicznej w mediach i rozrywce, wykorzystując swoją wiedzę specjalistyczną do tworzenia i rozwijania programów bezpieczeństwa w chmurze w Turner Broadcasting, WarnerMedia, Discovery Communications i PlayOn! Sport. Obecnie koncentruje się na kształceniu i umożliwianiu twórcom zrozumienia podstawowych koncepcji bezpieczeństwa chmury oraz umożliwianiu małym i średnim organizacjom lepszego zabezpieczania i zarządzania w chmurze.

Gerardo Castro – Callao, Perú

Bohater bezpieczeństwa Gerardo Castro jest architektem rozwiązań bezpieczeństwa w Caleidos. Lubi pisać posty techniczne i rozmawiać o cyberbezpieczeństwie na swoim blogu Medium. Dodatkowo tworzy filmy, podcasty, prowadzi zajęcia online i warsztaty poświęcone AWS. Ponadto Gerardo jest liderem społeczności AWS UG Security Community w Ameryce Łacińskiej i zainspirował wiele osób do rozpoczęcia i rozwijania kariery w chmurze.

Keisuke Usuda – Chiba, Japan

Bohater bezpieczeństwa Keisuke Usuda jest starszym architektem rozwiązań w Classmethod i posiada certyfikat CISSP. Jest także głównym członkiem japońskiej grupy użytkowników AWS, zajmującej się bezpieczeństwem (Security-JAWS) i regularnie organizuje eventy. Keisuke darzy sympatią usługi zarządzane, związane z bezpieczeństwem AWS i opowiada się za włączeniem usługi Amazon GuardDuty na wszystkich kontach AWS na całym świecie.

Ray Lin (Chia-Wei Lin) – Taipei, Taiwan

Security Hero Ray Lin jest konsultantem AWS i bezpieczeństwa w iFUS System Consultants Ltd.  Specjalizuje się w budowaniu zespołów i opracowywaniu nowych produktów od zera. Jego główna wiedza obejmuje zarządzanie projektami oprogramowania, rozwój Agile, analizę biznesową i systemową, rozwój produktów SaaS, projektowanie architektury, cyberbezpieczeństwo, DevSecOps i sztuczną inteligencję. Ray wniósł także znaczący wkład w społeczność AWS, szczególnie w zakresie cyberbezpieczeństwa i projektowania bezpiecznej architektury. Jego zaangażowanie w dzielenie się wiedzą jest widoczne w jego aktywnym zaangażowaniu w Grupę Użytkowników AWS na Tajwanie.

Shun Yoshie – Yokohama, Japan

Security Hero Shun Yoshie jest konsultantem ds. bezpieczeństwa w Nomura Research Institute, Ltd(NRI) i posiada tytuł Hero od 2021 r. Doradza w zakresie operacyjnego projektu bezpieczeństwa w środowiskach wielochmurowych i koncentruje się na tematach związanych z multicloud, Cloud Native, CNAPP i obserwowalnością zabezpieczeń. Dodatkowo Shun dołączył do japońskiej grupy użytkowników AWS (JAWS-UG) w 2013 roku, a od 2016 roku kieruje działem bezpieczeństwa JAWS-UG (Security-JAWS).

Teri Radichel – Savannah, USA

Bohaterka bezpieczeństwa Teri Radichel jest dyrektorem generalnym 2nd Sight Lab, firmy zajmującej się bezpieczeństwem cybernetycznym, która oferuje trzy usługi: szkolenia z zakresu bezpieczeństwa chmury dla organizacji, testy penetracyjne i oceny bezpieczeństwa. Odpowiada także na pytania klientów dotyczące cyberbezpieczeństwa podczas rozmów konsultacyjnych, zaplanowanych za pośrednictwem IANS Research. Teri jest autorką książki „Cybersecurity for Executives in the Age of Cloud”; od 2016 r. posiada tytuł Hero i otrzymała nagrodę SANS 2017 Difference Makers Award za innowacje w zakresie bezpieczeństwa. Teri posiada 13 certyfikatów cyberbezpieczeństwa i pentestingu, w tym GSE, których zaliczenie w momencie uzyskania wymagało dwudniowego testu praktycznego.

Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nowej kategorii Security Hero lub nawiązać kontakt z Bohaterem w Twojej okolicy, odwiedź witrynę AWS Heroes lub przejrzyj bibliotekę treści AWS AWS Heroes Content Library.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Jesteśmy pełni uznania dla kompetencji administratorów firmy Hostersi i dotychczasowy poziom usług, świadczonych nam przez firmę Hostersi jest dla nas w pełni satysfakcjonujący.

Szymon Krupa
Dyrektor Biura Informatyki i Przetwarzania Informacji
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.