Praca nad nowym regionem AWS dla Zjednoczonych Emiratach Arabskich (UAE)

21 czerwca 2021

AWS aktualnie buduje regiony AWS w Australii, IndonezjiHiszpaniiIndiach oraz Szwajcarii.

Region ZEA w trakcie prac

AWS poinformował, że region AWS Middle East (ZEA) jest w trakcie prac i zostanie otwarty w pierwszej połowie 2022 roku. Nowy region jest rozszerzeniem dotychczasowej inwestycji, która obejmuje już dwie lokalizacje  AWS Direct Connect i dwie lokalizacje brzegowe Amazon CloudFront, z których wszystkie istnieją od 2018 r. Nowy region zapewni klientom AWS w Zjednoczonych Emiratach Arabskich możliwość uruchamiania obciążeń i przechowywania danych, które muszą pozostać w kraju, oprócz możliwości obsługi lokalnych klientów z jeszcze mniejszym opóźnieniem.

Nowy region będzie miał trzy Availability Zones (Strefy Dostępności) i będzie drugim regionem AWS na Bliskim Wschodzie, dołączając do istniejącego regionu AWS w Bahrajnie. Obecnie działa 80 Availability Zones w 25 Regionach AWS, z 15 kolejnymi Availability Zones i pięcioma ogłoszonymi regionami w lokalizacjach, które wymieniono wcześniej.

Jak zawsze w przypadku Regionu AWS, każda ze stref dostępności będzie w pełni wyizolowaną częścią infrastruktury AWS. Punkty AZ w tym regionie będą połączone ze sobą za pośrednictwem połączeń sieciowych o dużej przepustowości i małych opóźnieniach, aby obsługiwać aplikacje wymagające synchronicznej replikacji między punktami AZ w celu zapewnienia dostępności lub redundancji.

AWS w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Oprócz nadchodzącego regionu AWS oraz lokalizacji brzegowych Direct Connect i CloudFront, AWS nadal buduje zespół account menedżerów, menedżerów partnerów, techników data center, inżynierów systemów, architektów rozwiązań, profesjonalnych dostawców usług i nie tylko (sprawdź obecne stanowiska).

AWS planuje również kontynuować bieżące inwestycje w inicjatywy edukacyjne, szkolenia i umożliwianie start-upów, aby wspierać plany ZEA dotyczące rozwoju gospodarczego i transformacji cyfrowej.

Klienci w Zjednoczonych Emiratach Arabskich już używają AWS do napędzania innowacji! Na przykład:

Mohammed Bin Rashid Space Centre (MBRSC) – założone w 2006 roku, MBSRC jest siedzibą Krajowego Programu Kosmicznego ZEA. Sonda Hope Probe została wystrzelona w zeszłym roku i dotarła do Marsa w lutym tego roku. Dane z instrumentów sondy są przetwarzane i analizowane na AWS oraz udostępniane globalnej społeczności naukowej w mniej niż 20 minut.

Anghami to wiodąca platforma muzyczna na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, dająca ponad 70 milionom użytkowników dostęp do 57 milionów utworów. Anghami hostuje swoją infrastrukturę na AWS od czasów, gdy byli małym startupem i skorzystali z możliwości zwiększenia skali nawet o 300% po uruchomieniu nowej muzyki.

Sarwa to bank inwestycyjny i platforma finansów osobistych, która narodziła się w chmurze AWS w 2017 roku. W 2020 roku wzrosła czterokrotnie, przetwarzając setki tysięcy transakcji. Najnowsze innowacje Sarwa oparte na AWS obejmują aplikację Sarwa (projekt na rynek w 3 miesiące) oraz nadchodzącą platformę Sarwa Trade.

Case Studies
Referencje

Hostersi zrealizowali usługi konsultingowe z zakresu doboru odpowiedniej bazy danych w Amazon Web Services oraz pomyślnie przeprowadzili migrację bazy danych MySQL do Amazon Aurora. 

Tomasz Ślązok
CTO Landingi
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.