Praca nad nowym regionem AWS dla Tel Awiwu, Izrael

2 lipca 2021

W ciągu ostatnich 12 miesięcy AWS uruchomił trzy regiony AWS (Włochy, RPA i Japonia) i pracuje nad regionami w Australii, Indonezji, Hiszpanii, Indiach, Szwajcarii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Dnia 10 czerwca AWS ogłosił, że trwają prace nad regionem AWS Israel (Tel Awiw), który zostanie otwarty w pierwszej połowie 2023 r. Region ten będzie miał trzy Availability Zones (Strefy Dostępności) i da klientom AWS w Izraelu możliwość uruchamiania obciążeń i przechowywania danych, które muszą pozostać w kraju.

Nowy_region_AWS_Telawiw

Obecnie działa 81 Stref Dostępności w 25 Regionach AWS, a 21 kolejnych Stref Dostępności i siedem ogłoszonych regionów (w tym ten) jest w trakcie realizacji.

Jak zawsze w przypadku Regionu AWS, każda ze Stref Dostępności będzie w pełni wyizolowaną częścią infrastruktury AWS. Punkty AZ w tym regionie będą połączone ze sobą za pośrednictwem łączy sieciowych o dużej przepustowości i niskich opóźnieniach za pośrednictwem dedykowanych, w pełni redundantnych światłowodów. Łączność ta obsługuje aplikacje, które wymagają synchronicznej replikacji między punktami AZ w celu zapewnienia dostępności lub nadmiarowości. Możesz zajrzeć na stronę AWS Global Infrastructure, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak AWS projektuje i buduje regiony i AZ.

AWS w Izraelu

Obecnie AWS dysponuje w Izraelu następującymi zasobami:

Izrael jest także domem dla Annapurna Labs, filii Amazon.com, która jest odpowiedzialna za rozwój wielu innowacyjnych urządzeń, które napędzają AWS.

Ponadto rząd Izraela ogłosił, że wybrał AWS jako głównego dostawcę chmury dla Nimbus Project. W ramach tego projektu ministerstwa rządowe i spółki zależne w Izraelu będą wykorzystywać chmurę obliczeniową do napędzania transformacji cyfrowej i świadczenia nowych usług cyfrowych obywatelom Izraela.

Case Studies
Referencje

Z przyjemnością polecamy firmę Hostersi, z którą mieliśmy przyjemność współpracować przy okazji wdrożenia skalowalnej infrastruktury w Amazon Web Services, opartej o technologię Kubernetes i metodykę DevOps.  Hostersi okazali się niezwykle proaktywnym partnerem, który nie tylko wdrażał wskazane rozwiązania, ale proponował optymalne narzędzia i technologie, które sprawiły, że efekt wdrożenia jest dla nas w pełni satysfakcjonujący. Polecamy!

Grzegorz Lentzy
IT Director LINK Mobility
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.