Połączenia Site-to-Site dzięki AWS Direct Connect SiteLink

15 grudnia 2021

AWS uruchomił AWS Direct Connect SiteLink, nową funkcję AWS Direct Connect, która umożliwia tworzenie połączeń między sieciami typu on-premises za pośrednictwem globalnej sieci backbone AWS.

Dotychczas, gdy potrzebna była bezpośrednia łączność między centrami danych lub oddziałami, trzeba było polegać na publicznym Internecie lub drogich i trudnych do wdrożenia sieciach stacjonarnych. Są one ograniczone geograficznie i mogą być powiązane z umowami długoterminowymi. To obostrzenie staje się problemem, gdy rozszerzasz swoją działalność na całym świecie. Z kolei musisz tworzyć niestandardowe obejścia, aby łączyć sieci różnych dostawców, co zwiększa koszty operacyjne.

Od niedawna możesz łączyć swoje centra danych przez lokalizacje Direct Connect, bez wysyłania ruchu przez region AWS. Aktualnie istnieje 108 lokalizacji Direct Connect dostępnych w 32 krajach, zlokalizowanych w Afryce, obu Amerykach, Azji i Pacyfiku, Europie i na Bliskim Wschodzie. Ruch przepływa z jednej lokalizacji Direct Connect do drugiej najkrótszą możliwą ścieżką. Nie musisz już łączyć się przez najbliższy region AWS oraz zarządzać i konfigurować bramę AWS Transit Gateway w celu zapewnienia łączności sieciowej typu site-to-site.

Możesz skorzystać z niezawodności i globalnego zasięgu Direct Connect, aby zbudować sieć, która będzie rozwijać się wraz z Twoją firmą, bez długoterminowych umów, z elastycznymi opłatami zgodnie z rzeczywistym użyciem i szerokim zakresem szybkości portów, od 50 Mb/s do 100 Gb/s. SiteLink integruje się również z innymi usługami AWS, umożliwiając dostęp do VPC, innych usług AWS i sieci lokalnych z połączeń Direct Connect.

Mówiąc o topologii sieci, mały diagram jest zawsze bardziej opisowy niż długie frazy.

Poniższy diagram przedstawia sposób, w jaki obecnie korzystasz z Direct Connect. Direct Connect jest obecnie zoptymalizowany, aby umożliwić Ci jak najszybsze dotarcie do zasobów AWS działających w dowolnym regionie. Wysyłanie danych z jednej lokalizacji Direct Connect do innej nie jest możliwe.

Po połączeniu lokalizacji (NY1, AM3, Paryż i TY2 na diagramie) z bramą Direct Connect połączenia te mogą dotrzeć do dowolnego regionu AWS (z wyjątkiem dwóch regionów AWS China). Komunikacja równorzędna między regionami nie jest konieczna, ponieważ bramy Direct Connect są zasobami globalnymi.

Połączenia Site-to-Site dzięki AWS Direct Connect SiteLink

Poniższy diagram przedstawia sposób łączenia wielu miejsc za pomocą SiteLink. Dane przepływają między lokalizacjami Direct Connect bez przechodzenia przez region AWS.

Połączenia Site-to-Site dzięki AWS Direct Connect SiteLink

Jak zacząć?

Konfigurowanie tych połączeń jest bardzo podobne do tego, co robisz dzisiaj. Pierwszym krokiem jest podłączenie sieci do lokalizacji Direct Connect. Następnie SiteLink można włączyć lub wyłączyć w ciągu kilku minut.

Korzystając z konsoli AWS Management Console, przechodzimy do sekcji Direct Connect i wybieramy Create virtual interface, aby utworzyć interfejs wirtualny. W sekcji Additional Settings upewniamy się, że przełącznik SiteLink jest włączony. Oczywiście powtarzamy to na innym wirtualnym interfejsie, jednorazowo dla każdej lokalizacji, aby się połączyć.

Połączenia Site-to-Site dzięki AWS Direct Connect SiteLink

Mamy dostęp do podobnych dashboardów monitorujących i metryk publikowanych w CloudWatch. Wybieramy nasz wirtualny interfejs, a następnie przechodzimy do zakładki Monitoring.

Mamy dostęp do podobnych dashboardów monitorujących i metryk publikowanych w CloudWatch. Wybieramy nasz wirtualny interfejs, a następnie przechodzimy do zakładki Monitoring.

Dostępność i koszty

Możesz połączyć swoje lokalne sieci lub oddziały z dowolnymi dostępnymi dzisiaj lokalizacjami Direct Connect, z wyjątkiem Chin.

Ceny są płatne zgodnie z rzeczywistym użyciem, bez zobowiązań i opłat cyklicznych. Oprócz istniejących opłat za Direct Connect, Twój miesięczny rachunek będzie zawierał cenę za godzinę korzystania z wirtualnych interfejsów SiteLink, a także koszt transferu danych SiteLink. Sprawdź cennik, aby poznać szczegóły.

Śmiało zacznij łączyć lokalizacje lokalne z Direct Connect SiteLink!

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Dzięki wsparciu specjalistów Hostersi Sp. z o.o. i ścisłej współpracy z naszym zespołem developerskim, kampania sprzedażowa biletów na koncert Justina Biebera odniosła stuprocentowy sukces. Chmura obliczeniowa Amazon Web Services po raz kolejny zdała swój egzamin.

Marek Kurzawa
Manager produkcji w Prestige MJM
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.