Opcja Amazon RDS Multi-AZ z nawet dwukrotnie krótszym opóźnieniem zatwierdzania transakcji jest teraz dostępna w 12 dodatkowych regionach AWS

4 listopada 2022

Opcja wdrożenia usługi Amazon Relational Database Service (Amazon RDS) Multi-AZ z jedną instancją podstawową i dwoma awaryjnymi bazami danych (DB) do odczytu w trzech strefach dostępności (AZ) jest teraz dostępna w dwunastu dodatkowych regionach.

Ta opcja wdrożenia zapewnia do 2x krótsze opóźnienia zatwierdzania transakcji, automatyczne przełączanie awaryjne zwykle poniżej 35 sekund i czytelne instancje rezerwowe.

Wdrożenia Amazon RDS Multi-AZ zapewniają zwiększoną dostępność i trwałość instancji Amazon RDS DB, dzięki czemu idealnie pasują do produkcyjnych obciążeń baz danych. Chociaż nadal wykorzystuje się pamięć sieciową w celu zapewnienia trwałości, ta nowa opcja wdrażania optymalizuje wydajność zatwierdzania transakcji przy użyciu lokalnej pamięci masowej w instancjach baz danych AWS Graviton2 i x86. Konfiguracja obsługuje do 2 razy szybsze zatwierdzenia transakcji niż wdrożenie instancji Multi-AZ DB z jednym rezerwowym, bez uszczerbku dla trwałości danych. Automatyczne przełączanie awaryjne w tej konfiguracji zwykle zajmuje mniej niż 35 sekund. Ponadto rezerwowe instancje bazy danych mogą również obsługiwać ruch odczytu bez konieczności dołączania dodatkowych instancji bazy danych repliki odczytu. Możesz więc połączyć się z instancjami bazy danych w trybie gotowości do odczytu, używając zarządzanego punktu końcowego tylko do odczytu lub poszczególnych punktów końcowych każdej instancji czytnika. Ta opcja wdrażania jest idealna, gdy obciążenia wymagają mniejszych opóźnień zapisu, automatycznego przełączania awaryjnego i większej pojemności odczytu.

Dwanaście nowych regionów, które otrzymają wsparcie, to Afryka (Kapsztad), Azja i Pacyfik (Hongkong, Dżakarta, Bombaj, Osaka, Seul), Kanada (Centrum) , Europa (Londyn, Mediolan, Paryż), Bliski Wschód (Bahrajn) i Ameryka Południowa (São Paulo). Oprócz 12 nowych regionów opcja wdrożenia Multi-AZ jest również dostępna we wschodnich stanach USA (Ohio, Wirginia Północna), zachodnich stanach USA (Oregon), Azji i Pacyfiku (Singapur, Sydney, Tokio), Europie (Frankfurt, Irlandia, Sztokholm). Baza danych Amazon RDS Multi-AZ z dwoma możliwymi do odczytu instancjami rezerwowymi jest obsługiwana w RDS dla MySQL w wersji 8.0.28 i nowszych oraz w RDS dla PostgreSQL w wersji 13.4 i 13.7. Zapoznaj się z Amazon RDS User Guide, aby uzyskać pełną listę dostępności regionalnej i obsługiwanych wersji silnika.

Dowiedz się więcej o wdrożeniach Amazon RDS Multi-AZ za pomocą Amazon RDS User Guide i na blogu AWS News Blog. Twórz lub aktualizuj w pełni zarządzaną bazę danych Amazon RDS Multi-AZ z dwoma możliwymi do odczytu instancjami rezerwowymi w konsoli Amazon RDS Management Console.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Współpracę z Hostersami cechuje solidność i pełna zgodność z warunkami umowy. Zapewniona jest ciągłość wykonywania powierzonych czynności, bez ryzyka przerwy w działaniu systemu. Przestrzegane są procedury związane z bezpieczeństwem przetwarzania danych osobowych oraz wymogi Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącymi umów outsourcingowych.

Karolina Świstak
Ekspert ds. Marketingu i Komunikacji Departament Sprzedaży
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.