Ogłoszenie nowej dostępności usługi AWS Application Migration Service

4 czerwca 2021

Amazon Web Services (AWS) ogłosił ogólną dostępność AWS Application Migration Service (AWS MGN), nowej usługi, która umożliwia organizacjom przenoszenie aplikacji do AWS bez wprowadzania zmian do aplikacji, ich struktury lub przeniesionych serwerów.

Usługa AWS Application Migration Service jest podstawową usługą migracji, zalecaną w przypadku migracji typu „lift-and-shift” do AWS. Klientów, którzy obecnie korzystają z CloudEndure Migration lub Server Migration Service (SMS), zachęca się do przejścia na AWS Application Migration Service na potrzeby przyszłych migracji. Odwiedź stronę z porównaniem tych produktów, aby poznać konkretne powody, dla których warto skorzystać z CloudEndure Migration lub SMS.

AWS Application Migration Service zmniejsza czasochłonne, podatne na błędy procesy ręczne, automatycznie konwertując serwery źródłowe z infrastruktury fizycznej, wirtualnej i chmurowej na natywne działanie w AWS. Pomaga to uprościć migrację wszystkich typów aplikacji do AWS, włączając w to aplikacje korporacyjne, takie jak SAP CRM, Oracle E-Business Suite, Microsoft SharePoint i komercyjne bazy danych.

AWS Application Migration Service stale replikuje serwery źródłowe bez zakłócania normalnego działania serwerów, umożliwia niezakłócające testowanie przed przełączeniem i pozwala na okresy przełączeń mierzone w minutach. Wraz z usługą AWS Application Migration Service korzystasz z tego samego prostego procesu, niezależnie od infrastruktury źródłowej, systemu operacyjnego lub migrowanej aplikacji. Nie wymaga ona restartów serwera ani zmian w infrastrukturze źródłowej.

AWS Application Migration Service oparta jest na technologii CloudEndure Migration i zapewnia podobne możliwości, ale jest dostępna w konsoli zarządzania AWS. Umożliwia to bezproblemową integrację z innymi usługami AWS, takimi jak AWS CloudTrial, Amazon CloudWatch i AWS Identity and Access Management (IAM).

Usługa AWS Application Migration Service obecnie jest dostępna na terenie Stanów Zjednoczonych (Północna Wirginia, Oregon, Ohio), Azji (Tokio, Singapur), Europy (Irlandia, Frankfurt, Sztokholm).

Z usługi AWS Application Migration Service możesz korzystać za darmo przez 90 dni dla każdego serwera, który chcesz przenieść. Płacisz tylko za infrastrukturę AWS udostępnianą podczas migracji i po przełączeniu, taką jak zasoby obliczeniowe (Amazon EC2) i magazynowe (Amazon EBS). W celu uzyskania szczegółów odwiedź stronę z cennikiem.

Aby dowiedzieć się więcej na temat usługi AWS Application Migration Service, zapoznaj się z dokumentacją. Aby rozpocząć, zaloguj się do AWS Application Migration Service Console.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Hostersi zrealizowali usługi konsultingowe z zakresu doboru odpowiedniej bazy danych w Amazon Web Services oraz pomyślnie przeprowadzili migrację bazy danych MySQL do Amazon Aurora. 

Tomasz Ślązok
CTO Landingi
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.