Ogłoszenie naliczania sekundowego dla instancji EC2 Windows Server i SQL Server

19 lipca 2021

Od 11 czerwca 2021 roku AWS rozszerzył naliczanie sekundowe na instancje Windows Server i SQL Server działające na Amazon EC2. Klienci będą płacić jedynie za instancje Windows Server i SQL Server uruchomione na żądanie, zarezerwowane oraz formy spot działające na Amazon EC2 w jednosekundowych odstępach, z co najmniej jedną minutą.

Klienci korzystający z przypadków użycia, które wymagają dużej liczby instancji działających przez nieregularne odstępy czasu, takich jak tworzenie/testowanie, przetwarzanie danych, analityka, przetwarzanie wsadowe, renderowanie obrazów i aplikacje do gier, skorzystali z naliczania sekundowego w przypadku systemów Amazon Linux i Ubuntu. Od teraz twórcy rozszerzyli naliczanie sekundowe na instancje Windows Server i SQL Server, aby klienci mogli skupić się na ulepszaniu swoich aplikacji, zamiast maksymalizacji wykorzystania do godziny.

Naliczanie sekundowe jest automatycznie stosowane do istniejących i nowych rozwiązań systemu Windows Server i SQL Server. Ta zmiana obowiązuje we wszystkich regionach AWS. Ceny katalogowe i ceny na rynku Spot pozostają w przeliczeniu na godzinę, ale rachunki klientów są naliczane z dokładnością co do sekundy. Aby dowiedzieć się więcej na temat uruchamiania działających aplikacji AWS, odwiedź stronę Windows on AWS.

Case Studies
Referencje

Z przyjemnością polecamy firmę Hostersi, z którą mieliśmy przyjemność współpracować przy okazji wdrożenia skalowalnej infrastruktury w Amazon Web Services, opartej o technologię Kubernetes i metodykę DevOps.  Hostersi okazali się niezwykle proaktywnym partnerem, który nie tylko wdrażał wskazane rozwiązania, ale proponował optymalne narzędzia i technologie, które sprawiły, że efekt wdrożenia jest dla nas w pełni satysfakcjonujący. Polecamy!

Grzegorz Lentzy
IT Director LINK Mobility
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.