Odkrywaj, przeglądaj i koryguj niezamierzony dostęp do sekretów Secrets Manager, używając IAM Access Analyzer

9 lutego 2021

AWS Identity and Access Management (IAM) Access Analyzer od teraz analizuje zasady oparte na zasobach AWS Secrets Manager, aby pomóc Ci w odkrywaniu sekretów, do których można uzyskać dostęp publicznie lub z innych kont czy organizacji.

IAM Access Analyzer ułatwia identyfikację oraz korektę niezamierzonego publicznego udostępniania tajemnic Secrets Manager pomiędzy kontami lub organizacjami. Pomaga to w ograniczeniu dostępu do Twoich sekretów oraz dostosowaniu się do najlepszych praktyk bezpieczeństwa najmniejszego uprzywilejowania.

IAM Access Analyzer jest dostępny bez dodatkowych opłat w konsoli IAM oraz poprzez APIs we wszystkich komercyjnych regionach AWS Regions, AWS China regions i AWS GowCloud (USA). Aby dowiedzieć się więcej na temat IAM Access Analyzer oraz tego, jakie zasoby obsługuje, zobacz stronę z dokumentacją.

źródło: https://aws.amazon.com/

Case Studies
Referencje

Bardzo istotną zaletą jest szybkie i fachowe wsparcie techniczne Hostersów, którzy wiedzą, że każda chwila przerwy technicznej w dostępie do serwisów WWW oznacza poważny uszczerbek na wizerunku każdej firmy, zwłaszcza instytucji państwowej, jaką jest Instytut Pamięci Narodowej.

Sebastian Górkiewicz
Kierownik Samodzielnej Sekcji ds. Serwisów Internetowych
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.