Ochrona danych Amazon CloudWatch Logs obsługuje teraz niestandardowe identyfikatory danych

13 grudnia 2023

Ochrona danych to funkcja, która wykorzystuje możliwości dopasowywania wzorców i uczenia maszynowego do wykrywania i ochrony poufnych danych dziennika podczas przesyłania.

Ochrona danych obsługuje już ponad 100 zarządzanych identyfikatorów danych, które obejmują typowe wzorce danych wrażliwych. Dzięki niestandardowym identyfikatorom danych możesz teraz rozszerzyć wykrywanie i ochronę wrażliwych danych dostosowanych do tych zawartych w Twoich dziennikach.

Niestandardowych identyfikatorów danych można używać w zasadach ochrony danych zarówno na poziomie konta, jak i na poziomie zasad grupy dzienników. Domyślnie możesz utworzyć do 10 niestandardowych identyfikatorów danych dla każdej zasady. Przykładowo, teraz możesz utworzyć niestandardowy identyfikator danych, aby wykrywać i chronić identyfikatory pracowników Twojej firmy rejestrowane przez Twoje systemy i aplikacje podczas korzystania z ochrony danych dzienników Amazon CloudWatch. Można również skonfigurować ścieżkę audytu, aby pomóc zrozumieć, jakie wrażliwe dane zostały wykryte. Operacje te mogą pomóc w przestrzeganiu przepisów dotyczących zgodności, w tym HIPAA, FedRAMP, RODO i PCI.

Obsługa niestandardowych identyfikatorów danych w ramach ochrony danych Amazon CloudWatch Logs jest dostępna we wszystkich regionach komercyjnych AWS, z wyjątkiem Tel Awiwu i regionów Amazon Web Services w Chinach. Zacznij wykrywać i chronić wrażliwe dane dziennika w Amazon CloudWatch Logs w czasie rzeczywistym, korzystając z zestawu AWS Software Development Kit (SDK), interfejsu wiersza poleceń AWS (CLI), AWS CloudFormation lub konsoli zarządzania AWS. Aby dowiedzieć się więcej na temat niestandardowych identyfikatorów danych, sprawdź: Custom data identifiers w Przewodniku dla programistów Amazon CloudWatch Logs Developer Guide.

źródło:AWS

Case Studies
Referencje

Jesteśmy pełni uznania dla kompetencji administratorów firmy Hostersi i dotychczasowy poziom usług, świadczonych nam przez firmę Hostersi jest dla nas w pełni satysfakcjonujący.

Szymon Krupa
Dyrektor Biura Informatyki i Przetwarzania Informacji
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.