Nowy region AWS w Zurychu

11 grudnia 2020

Na początku tego roku (2020) AWS uruchomił nowy Region we Włoszech oraz Południowej Afryce. W planach są kolejne trzy w Indonezji, Japonii i Hiszpanii.

 

AWS w Szwajcarii od 2022 roku

AWS ogłosił, że przygotowuje się do otwarcia nowego Regionu w Europie (Zurych, Szwajcaria). Nowy Region oficjalnie ma się pojawić w drugiej połowie 2022 r. wraz z trzema Strefami Dostępności (Availability Zones) i tym samym zapewni deweloperom, start-upom, przedsiębiorstwom, a także rządowi, edukacji i organizacjom non-profit możliwość obsługiwania swoich aplikacji i użytkowników końcowych z centrów danych zlokalizowanych w Szwajcarii.

Będzie to już 8 region w Europie, który dołączy do istniejących już regionów w Dublinie, Frankfurcie, Londynie, Paryżu, Milanie i zapowiedzianym regionie w Hiszpanii. Klienci AWS korzystają już z 77 Stref Dostępności z 24 regionów na całym świecie. Tym samym, dzisiejsza zapowiedź zwiększa liczbę regionów na całym świecie (działających i będących w przygotowaniu) do 28.

 

Historia AWS w Szwajcarii

Wiele szwajcarskich firm znajdowało się pośród początkowych adaptatorów chmury w Europie, kiedy AWS zainaugurowało swą działalność w 2006 roku. Klienci mający siedziby w Bazylei, Bernie, Genewie, Lozannie, Lugano, Zurychu i pozostałych miastach w Szwajcarii używają AWS do zarządzania niemal wszystkim - od rozwoju, zarządzania środowiskiem testowym, dużymi zbiorami danych, mobilnymi serwisami społecznościowymi, aż do oprogramowania dla przedsiębiorstw, a także krytycznych obciążeń, również dzięki AWS Financial & Insurance Services Addendum (FISA).

To właśnie dlatego AWS otwarł pierwsze szwajcarskie biuro w Zurychu w kwietniu 2016 roku. W 2017 firma zapowiedziała Amazon Cloud Front Edge Location oraz Direct Connect Location w Zurychu, a do tego otwarła drugie biuro w Genewie, aby wspierać gwałtowny rozwój w tym kraju.

Poniżej znajduje się krótka lista szwajcarskich klientów, która obrazuje to, co już ma miejsce:

Enersis prowadzi swoją platformę GRIDS na AWS, pozwalając firmie na zwiększenie ich rozwiązań w celu poznania zwiększających się wymagań klientów i zmniejszenia czasu do przygotowania i rozszerzenia działalności z 1-2 miesięcy do zaledwie kilku dni. Od momentu tej zmiany rozwiązanie SaaS zostało rozmieszczone w ponad 1700 gminach i miastach w Europie.

AFO Marketing używa AWS do obsługi swoich aplikacji, baz danych i serwisów zwiększających wydajność o 20%, podczas gdy w tym samym czasie zmniejsza roczną infrastrukturę IT i koszty administracyjne o 20,000 franków szwajcarskich. W tym samym czasie AFO Marketing zmniejszyło zarówno ich Recover Point of Objective z 24 do 1 godziny i Recovery Time Objective z 4 do 2 godzin, czego wynikiem jest zwiększona dostępność.

Menu Technologies korzysta z AWS w celu ułatwienia i przyspieszenia procesu rozwoju o 25%, z 16 do 12 godzin, oferując tym samym swoim klientom stabilną, wysoce niezawodną, multiregionalną infrastrukturę. Firma jest rozpoznawalna spośród 10 topowych dostawców rozwiązań technologicznych żywności i napojów w Europie i uruchamia eCommerce dla więcej niż miliona użytkowników na całym świecie. Firma poszła na całość z AWS i poprawiła swój czas odpowiedzi dla światowych punktów końcowych z ponad 300 milisekund do poniżej 80 milisekund, korzystając z Amazon Relational Database Service (RDS) i Amazon ElastiCache.

TX Group AG jest siecią cyfrowych platform i używa AWS do operowania stronami internetowymi oraz aplikacjami mobilnymi w czasie działania 99.99% większym niż 50 dobrze znanych gazet i magazynów, docierając tym samym do 80% szwajcarskiej populacji każdego dnia. Poprzez wykorzystywanie serwisów, takich jak Amazon DynamoDB i AWS Lambda, grupa może przyspieszyć rozwój funkcji i zmniejszyć koszty operacyjne. Amazon ECS i Amazon Elastic Kubernetes Service pozwalają im na usunięcie obciążeni, w celu zarządzania i utrzymania na miejscu zespołów Kubernetes, dzięki czemu mogą skupić się na przebudowie pozostałych elementów istniejącej infrastruktury IT.

Nowy Region zapewni klientom nową opcję z jeszcze mniejszym czasem oczekiwania dla ich lokalnych klientów, a także otworzy drzwi do aplikacji, które muszą dostosowywać się do niezależnych i surowych wymogów dotyczących danych.

 

Cyfrowa Przyszłość w Szwajcarii

AWS pracuje również nad tym, aby pomóc w przygotowaniu deweloperów i studentów w Szwajcarii na cyfrową przyszłość z programami takimi jak AWS Educate, AWS Academy i AWS Activate. Wiele szwajcarskich uniwersytetów i szkół biznesowych już bierze udział w AWS Educate: Bern University of Applied Sciences (BFH), Eidgenössische Technische Hochschule Zürich (ETH), HES-SO Valais-Wallis (HES-SO), Hochschule für Technik Rapperswil (HSR), University of Applied Sciences and Arts Northwestern Switzerland (FHNW), University of Applied Sciences and Arts South Switzerland (SUPSI), University of Basel i Università della Svizzera Italiana (USI).

 

Źródło: https://aws.amazon.com/

 

PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

 

Case Studies
Referencje

Bardzo istotną zaletą jest szybkie i fachowe wsparcie techniczne Hostersów, którzy wiedzą, że każda chwila przerwy technicznej w dostępie do serwisów WWW oznacza poważny uszczerbek na wizerunku każdej firmy, zwłaszcza instytucji państwowej, jaką jest Instytut Pamięci Narodowej.

Sebastian Górkiewicz
Kierownik Samodzielnej Sekcji ds. Serwisów Internetowych
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.