Nowość – niższe koszty klas pamięci masowej dla systemu plików Amazon Elastic File System

19 marca 2021

Amazon Elastic File System (Amazon EFS) zapewnia prosty, bezserwerowy oraz elastyczny system plików typu „ustaw i zapomnij” dla współdzielonych danych w instancjach Amazon Elastic Compute (EC2) lub z usługami kontenerowymi i bezserwerowymi jak Amazon Elastic Container Service (ECS), Amazon Elastic Kubernetes Service (EKS), AWS Fargate i AWS Lambda.

Do tej pory klienci mogli wybierać klasy pamięci masowej Amazon EFS Standard, które zbędnie magazynują dane w wielu geograficznie oddzielonych strefach dostępności (Availability Zones – AZ), aby zapewnić najwyższy poziom dostępności i trwałości.

Dziś twórcy z przyjemnością ogłaszają klasy pamięci Amazon EFS One Zone, które zmniejszają koszty przechowywania aż o 47% w porównaniu z klasami pamięci Amazon EFS Standard. Jako przykład, we wschodnim regionie USA (Północna Wirginia) umożliwia to klientom osiągnięcie bardziej efektywnej ceny pamięci masowej, wynoszącej 0,043 USD/GB miesięcznie, zakładając, że korzystają oni z zarządzania cyklem życia, a dostęp do 80% danych jest rzadki. Amazon EFS został zaprojektowany z myślą o jedenastu 9-tych trwałości, a klasy EFS One Zone Storage oferują trzy 9-te dostępności SLA, przy zachowaniu tych samych możliwości, jak klasy pamięci Standard: elastyczność, prostota, skalowalność i zarządzanie cyklem życia.

Twórcy zapowiadają wprowadzenie dwóch nowych pojedynczych klas pamięci AZ, Amazon EFS One Zone – 0.16 USD/GB miesięcznie, w przypadku wschodnich regionów Stanów Zjednoczonych (Północna Wirginia) oraz Amazon EFS One-Zone-Infrequent Access (One Zone-IA) – 0.0133 USD/GB miesięcznie także w przypadku Północnej Wirginii. Wszystkie systemy plików korzystające z klas pamięci One Zone zostały skonfigurowane zgodnie z polityką automatycznego backupu za pomocą AWS Backup, w celu zapewnienia dodatkowego poziomu ochrony danych. Z kolei systemy plików utworzone za pomocą konsoli EFS posiadają domyślną politykę zarządzania cyklem życia, aby automatycznie i przejrzyście przenosić rzadziej używane pliki do klas pamięci Amazon EFS One Zone-IA. Korzystając z zarządzania cyklem życia, zmniejszasz koszty przechowywania swoich rzadziej używanych plików nawet do 92%.

Klasy pamięci masowej One Zone są idealnym rozwiązaniem dla obciążeń takich jak środowiska programistyczne, kompilacyjne i przejściowe, a do tego aplikacji, jak analizy i symulacja oraz transkodowanie mediów, które nie wymagają najwyższych poziomów dostępności i trwałości klas pamięci Amazon EFS Standard. Są również idealne do przechowywania replik, pomocniczych kopii danych lokalnych, danych, które mogą zostać w łatwy sposób odtworzone, oraz dla aplikacji z wbudowaną replikacją i funkcjami wysokiej dostępności, które nie muszą polegać na odporności klas pamięci Amazon EFS Standard.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Bardzo istotną zaletą jest szybkie i fachowe wsparcie techniczne Hostersów, którzy wiedzą, że każda chwila przerwy technicznej w dostępie do serwisów WWW oznacza poważny uszczerbek na wizerunku każdej firmy, zwłaszcza instytucji państwowej, jaką jest Instytut Pamięci Narodowej.

Sebastian Górkiewicz
Kierownik Samodzielnej Sekcji ds. Serwisów Internetowych
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.