Funkcje AWS Lambda skalują się teraz nawet 12 razy szybciej

6 grudnia 2023

Od dziś funkcje AWS Lambda można skalować 12 razy szybciej. Dzięki temu udoskonaleniu każda funkcja może zostać skalowana do 1000 równoczesnych uruchomień co 10 sekund, aż do limitu współbieżności Twojego konta.

Obciążenia, takie jak przetwarzanie danych związane z umową SLA lub aplikacje internetowe ze wzorcami żądanie-odpowiedź, wymagają wysokiej skalowalności i są podatne na częste zmiany w ruchu. Wcześniej skalowanie Lambdy odbywało się na poziomie konta, umożliwiając klientom skalowanie do 3000 równoczesnych uruchomień w ciągu pierwszej minuty, a następnie 500 równoczesnych wykonań co minutę. Dzisiejsza premiera umożliwia szybsze i bardziej szczegółowe skalowanie poszczególnych funkcji Lambda, co przynosi korzyści w przypadku obciążeń wymagających absorbowania wahań ruchu, a wszystko to bez wpływu na szybkość skalowania jakichkolwiek innych funkcji na koncie.

Nowe doświadczenie skalowania jest dostępne we wszystkich komercyjnych regionach AWS i jest domyślnie włączone dla wszystkich funkcji wywoływanych synchronicznie, bez dodatkowych kosztów.

Możesz ustawić limit skalowalności swojej funkcji, konfigurując współbieżność zarezerwowaną w swojej funkcji. Aby dowiedzieć się więcej o nowych możliwościach skalowania funkcji Lambda, odwiedź stronę dokumentacji zachowania skalowania Lambda i blog AWS.

źródło:AWS

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy Hostersi Sp. z o. o wszystkim, którzy cenią wysoką jakość usług, profesjonalizm oraz szybki czas reakcji.

Krystian Karczyński
Założyciel i szef serwisu eTrapez
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.