Bottlerocket ogłasza nowy AMI zoptymalizowany pod kątem ECS

19 września 2023

Bottlerocket, system operacyjny oparty na Linuksie, zaprojektowany specjalnie do obsługi obciążeń kontenerowych, ogłosił nowy AMI zoptymalizowany pod kątem ECS, zawierający wersję 6.1 jądra Linuksa.

Klienci korzystający z usługi Bottlerocket z usługą Amazon Elastic Container Service (Amazon ECS) mogą teraz korzystać z dodatkowych funkcji oferowanych w nowym AMI, a także opcji określania potrzebnych AMI Bottlerocket bezpośrednio z konsoli Amazon ECS.

Oprócz nowego jądra, nowy AMI Bottlerocket zawiera zestaw nowych funkcji zwiększających bezpieczeństwo (Secure Boot zapewniający podpisanie każdego pliku binarnego wykonywanego podczas rozruchu) i usprawniających zarządzanie zasobami (obsługa cgroups v2 i obsługa określania poleceń jądra parametry linii). AMI obsługują także wszystkie funkcje dodane do Bottlerocket od maja 2023 r., takie jak AppMesh, ECS Exec i wykorzystanie XFS do partycjonowania danych.

Od tej pory klienci mogą także wybierać szerszą gamę AMI Bottlerocket bezpośrednio z konsoli ECS. Dostępne opcje obejmują Bottlerocket x86_64, Bottlerocket arm64, Bottlerocket GPU x86_64, Bottlerocket GPU arm64. Więcej szczegółów na temat AMI Bottlerocket dla ECS znajdziesz w dokumentacji ECS.

Możesz dowiedzieć się więcej o Bottlerocket odwiedzając stronę produktu AWS i repozytorium Bottlerocket GitHub. Aby uzyskać pomoc, skontaktuj się z zespołem Bottlerocket za pośrednictwem wyznaczonego przedstawiciela AWS lub rozpoczynając nowy wątek w GitHub.

źródło: AWS

 

 

Case Studies
Referencje

Jesteśmy pełni uznania dla kompetencji administratorów firmy Hostersi i dotychczasowy poziom usług, świadczonych nam przez firmę Hostersi jest dla nas w pełni satysfakcjonujący.

Szymon Krupa
Dyrektor Biura Informatyki i Przetwarzania Informacji
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.