AWS zapowiada Amazon CodeWhisperer (prapremiera)

11 lipca 2022

Amazon CodeWhisperer to usługa oparta na uczeniu maszynowym (ML), która pomaga zwiększyć produktywność programistów poprzez generowanie rekomendacji kodu na podstawie komentarzy programistów w języku naturalnym i ich kodu w zintegrowanym środowisku programistycznym (IDE). Podczas podglądu CodeWhisperer jest dostępny dla języków programowania Java, JavaScript i Python. Usługa integruje się z wieloma IDE, w tym JetBrains (IntelliJ, PyCharm i WebStorm), Visual Studio Code, AWS Cloud9 i konsolą AWS Lambda.

W trakcie pisania tego kodu, programiści muszą nadążać za wieloma językami programowania, frameworkami, bibliotekami oprogramowania i popularnymi usługami w chmurze. Mogą jednak przyspieszyć proces rozwoju dzięki CodeWhisperer, po prostu pisząc komentarz w edytorze kodu IDE. CodeWhisperer automatycznie analizuje komentarz, określa, które usługi w chmurze i biblioteki publiczne najlepiej pasują do określonego zadania, a nastepnie rekomenduje fragment kodu bezpośrednio w edytorze kodu źródłowego. Rekomendacje kodu CodeWhisperer opierają się na modelach ML wyszkolonych na różnych źródłach danych, w tym Amazon i kodzie open-source. Programiści mogą zaakceptować najlepsze rekomendacje, wyświetlić więcej rekomendacji lub kontynuować pisanie własnego kodu.

CodeWhisperer zapewnia skanowanie bezpieczeństwa (dla Javy i Pythona), aby pomóc programistom wykrywać luki w ich projektach i odpowiedzialnie budować aplikacje. Usługa obejmuje również śledzenie odniesienia, które wykrywa, czy rekomendacja kodu może być podobna do konkretnych danych treningowych. Deweloperzy mogą wtedy łatwo znaleźć i przejrzeć przykład kodu oraz zdecydować czy użyć go w swoim projekcie. Ponadto CodeWhisperer umożliwia programistom unikanie stronniczości, usuwając zalecenia dotyczące kodu, które mogą być uznane za tendencyjne i niesprawiedliwe.

W okresie prapremiery programiści mogą bezpłatnie korzystać z CodeWhisperer. Aby dołączyć do listy oczekujących na dostęp do CodeWhisperer, odwiedź stronę rejestracji. Aby uzyskać więcej informacji o usłudze, odwiedź stronę internetową Amazon CodeWhisperer.

 

Źródło: AWS

 

Case Studies
Referencje

Jesteśmy pełni uznania dla kompetencji administratorów firmy Hostersi i dotychczasowy poziom usług, świadczonych nam przez firmę Hostersi jest dla nas w pełni satysfakcjonujący.

Szymon Krupa
Dyrektor Biura Informatyki i Przetwarzania Informacji
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.