AWS Transfer Family – wsparcie techniczne dla Amazon Elastic File System

22 stycznia 2021

AWS Transfer Family obsługuje teraz transfery plików dla systemów plików Amazon Elastic File System (Amazon EFS), sprawiając, że klienci AWS Transfer Family w łatwy i bezpieczny sposób mogą zapewnić swoim partnerom biznesowym i klientom końcowym dostęp do plików przechowywanych w systemach plików Amazon EFS w przypadkach użycia, jak dystrybucja danych, przepływ pracy w łańcuchu dostaw, zarządzania treścią (content management) oraz aplikacji do obsługi sieci.

Dzięki temu możesz używać AWS Transfer Family i Amazon EFS do migracji przepływu danych związanych z przesyłaniem plików, które opierają się na przechowywaniu plików bez wpływu na użytkowników lub integrację aplikacji, jednocześnie eliminując potrzebę zarządzania jakąkolwiek infrastrukturą transferu plików.

AWS Transfer Family zapewnia w pełni zarządzaną obsługę bezserwerowego przesyłania plików do i z Amazon Simple Storage Service (Amazon S3), od kiedy usługa została uruchomiona w 2018. Wraz z dzisiejszą premierą, AWS Transfer Family obsługuje także Amazon EFS, umożliwiając Ci uproszczenie i przyspieszenie migracji przepływu danych i przesyłania plików do AWS. Amazon EFS zapewnia prosty, skalowalny, w pełni zarządzany, elastyczny system plików do użytku z usługami AWS i zasobami lokalnymi. Został on zbudowany w celu skalowania na żądanie do petabajtów bez zakłócania pracy aplikacji, automatycznie powiększając i zmniejszając się w miarę dodawania i usuwania plików, eliminując tym samym potrzebę zarzadzania pojemnością w celu dostosowania się do jej wzrostu. Po wybraniu Amazon EFS jako magazynu danych dla swojego serwera AWS Transfer Family pliki będą przesyłane przez Secure File Transfer Protocol (SFTP), File Transfer Protocol (FTP) i FTP przez SSL (FTPS), które będą przechowywane w Twoich systemach plików Amazon EFS. Przesłane pliki staną się łatwo dostępne dla Twoich istotnych biznesowych aplikacji działających na Amazon EC2, jak i aplikacji kontenerowych i bezserwerowych działających przy użyciu usług takich jak Amazon ESC, Amazon EKS, AWS Fargate i AWS Lambda.

Ta funkcja jest dostępna we wszystkich regionach AWS, w których dostępna jest AWS Transfer Family.

 

Źródło: https://aws.amazon.com/blogs/aws/

Case Studies
Referencje

Hostersi wsparli nas na każdym etapie projektowania i budowy infrastruktury. Finansowanie, które pomogli pozyskać nam od AWS, pozwoliło przetestować szereg różnych rozwiązań i wybrać konfigurację, która najlepiej odpowiada potrzebom naszej aplikacji. Hostersi stworzyli dla nas infrastrukturę „szytą na miarę”, którą dzięki programowi wsparcia startupów, pozyskaliśmy niemal bezkosztowo.

Wojciech Mróz
CEO & Co-founder Pagaspot
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.