AWS rozszerza zakres TISAX na region Londyn oraz Paryż

21 stycznia 2021

8 grudnia 2020, AWS zakończył proces certyfikacji Trusted Information Security Assessment Exchange (TISAX) dla regionów Londyn oraz Paryż. Regiony te zostały ocenione na poziomie wysokim (AL 2) dla domen kontrolnych Information Handling oraz Data Protection, zgodnie z art. 28 ("Processor")   European General Data Protection Regulation (GDPR).

 

Certyfikat TISAX pomaga zapewnić organizacjom z branży motoryzacyjnej pewność, której potrzebują do budowania bezpiecznych aplikacji i usług w chmurze. Certyfikacja została ustanowiona przez Niemieckie Stowarzyszenie Przemysłu Motoryzacyjnego (VDA) i jest zarządzana przez Europejską Giełdę Sieciową (ENX).

Dzięki rozszerzeniu tego zakresu, łącznie 10 regionów na całym świecie (Seattle, Frankfurt, Irlandia, Oregon, Ohio, Północna Wirginia, Kanada, Seul, Londyn i Paryż) posiada obecnie certyfikat TISAX i wykazuje spójne i ustandaryzowane podejście do systemów bezpieczeństwa informacji dla przemysłu motoryzacyjnego.

Ocena została przeprowadzona i akredytowana przez niezależnego audytora zewnętrznego. Klienci z branży motoryzacyjnej mogą polegać na wynikach oceny AWS TISAX i etykietach publikowanych na portalu ENX w celu terminowej wymiany statusu zgodności z ich łańcuchami dostaw. Identyfikator zakresu i identyfikator oceny to odpowiednio STRN58 oraz AYZ39G.

 

Źródło: https://aws.amazon.com/blogs/aws/

Case Studies
Referencje

Firma Hostersi pozwoliła nam osadzić ogólne zagadnienia programu Well Architected Framework w kontekście naszej firmy. Oszczędziło nam to wiele czasu i pozwoliło znaleźć lepiej dopasowane rozwiązania do specyfiki naszego biznesu. WAF był świetnym katalizatorem do wprowadzenie szeregu zmian w obszarze niezawodności, szybkości i bezpieczeństwa edrone. 

Piotr Stachowicz
CTO
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.