AWS rozszerza zakres TISAX na region Londyn oraz Paryż

21 stycznia 2021

8 grudnia 2020, AWS zakończył proces certyfikacji Trusted Information Security Assessment Exchange (TISAX) dla regionów Londyn oraz Paryż. Regiony te zostały ocenione na poziomie wysokim (AL 2) dla domen kontrolnych Information Handling oraz Data Protection, zgodnie z art. 28 ("Processor")   European General Data Protection Regulation (GDPR).

 

Certyfikat TISAX pomaga zapewnić organizacjom z branży motoryzacyjnej pewność, której potrzebują do budowania bezpiecznych aplikacji i usług w chmurze. Certyfikacja została ustanowiona przez Niemieckie Stowarzyszenie Przemysłu Motoryzacyjnego (VDA) i jest zarządzana przez Europejską Giełdę Sieciową (ENX).

Dzięki rozszerzeniu tego zakresu, łącznie 10 regionów na całym świecie (Seattle, Frankfurt, Irlandia, Oregon, Ohio, Północna Wirginia, Kanada, Seul, Londyn i Paryż) posiada obecnie certyfikat TISAX i wykazuje spójne i ustandaryzowane podejście do systemów bezpieczeństwa informacji dla przemysłu motoryzacyjnego.

Ocena została przeprowadzona i akredytowana przez niezależnego audytora zewnętrznego. Klienci z branży motoryzacyjnej mogą polegać na wynikach oceny AWS TISAX i etykietach publikowanych na portalu ENX w celu terminowej wymiany statusu zgodności z ich łańcuchami dostaw. Identyfikator zakresu i identyfikator oceny to odpowiednio STRN58 oraz AYZ39G.

 

Źródło: https://aws.amazon.com/blogs/aws/

Case Studies
Referencje

Bardzo istotną zaletą jest szybkie i fachowe wsparcie techniczne Hostersów, którzy wiedzą, że każda chwila przerwy technicznej w dostępie do serwisów WWW oznacza poważny uszczerbek na wizerunku każdej firmy, zwłaszcza instytucji państwowej, jaką jest Instytut Pamięci Narodowej.

Sebastian Górkiewicz
Kierownik Samodzielnej Sekcji ds. Serwisów Internetowych
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.