AWS ogłasza ogólną dostępność AWS Proton

19 lipca 2021

Od teraz AWS zapowiada ogólną dostępność AWS Proton, pierwszej w pełni zarządzanej usługi dostarczania dla aplikacji kontenerowych i bezserwerowych. Został zaprojektowany, aby zapewnić zespołom platformy odpowiednie narzędzia do zarządzania, nadzoru i widoczności, niezbędne, aby zapewnić spójne standardy i najlepsze praktyki podczas zarządzania wdrożeniami, jednocześnie pomagając zwiększyć produktywność i innowacyjność programistów.

Wykorzystując infrastrukturę jako kod, operatorzy platform mogą utworzyć szablon, który określa i konfiguruje wszystko, co jest niezbędne do udostępniania, wdrażania i monitorowania usługi. Zespoły programistów mogą następnie wybierać opublikowane stosy, aby szybko tworzyć aplikacje i jednocześnie mając pewność, że pracują z aktualnymi, sprawdzonymi narzędziami i infrastrukturą.

Jako część tej premiery twórcy ogłaszają dwie nowe funkcje w usłudze. Po pierwsze AWS Proton od teraz obsługuje infrastrukturę wielokontową. Dzięki tej nowej funkcji operatorzy platform mogą korzystać z AWS Proton, aby pomóc w bezpiecznej konfiguracji i zarządzaniu swoją architekturą na wielu kontach AWS. Druga z funkcji obsługuje klucze kontekstu warunków uprawnień w interfejsach API AWS Proton. Wraz z tą dodatkową warstwą kontroli operatorzy mogą wyznaczyć, którzy programiści mogą tworzyć usługi na podstawie cech szablonu.

AWS Proton jest od teraz ogólnie dostępny i możesz korzystać z niego w następujących regionach AWS: wschodniej części USA (Północna Wirginia, Ohio), zachodniej części USA (Oregon), Europie (Irlandia) i Azji (Tokio).

Aby dowiedzieć się więcej na temat AWS Proton, zapoznaj się z dokumentacją. Aby rozpocząć pracę z AWS Proton, odwiedź stronę produktową.

Case Studies
Referencje

Z przyjemnością polecamy firmę Hostersi, z którą mieliśmy przyjemność współpracować przy okazji wdrożenia skalowalnej infrastruktury w Amazon Web Services, opartej o technologię Kubernetes i metodykę DevOps.  Hostersi okazali się niezwykle proaktywnym partnerem, który nie tylko wdrażał wskazane rozwiązania, ale proponował optymalne narzędzia i technologie, które sprawiły, że efekt wdrożenia jest dla nas w pełni satysfakcjonujący. Polecamy!

Grzegorz Lentzy
IT Director LINK Mobility
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.