AWS Lambda wprowadza przesyłanie strumieniowe ładunku odpowiedzi

11 września 2023

Funkcje AWS Lambda mogą teraz stopniowo przesyłać strumieniowo ładunki odpowiedzi z powrotem do klienta, w tym ładunki większe niż 6 MB, pomagając poprawić wydajność aplikacji internetowych i mobilnych.

AWS Lambda to bezserwerowa usługa obliczeniowa, która umożliwia uruchamianie kodu bez udostępniania i zarządzania infrastrukturą.

Do tej pory aplikacje oparte na Lambdzie, korzystające z tradycyjnego modelu wywołania żądanie-odpowiedź musiały w pełni wygenerować i buforować odpowiedź przed zwróceniem jej do klienta, co mogło opóźnić czas do pierwszego bajtu. Dzięki przesyłaniu strumieniowemu odpowiedzi funkcje mogą wysyłać częściowe odpowiedzi z powrotem do klienta, gdy te staną się gotowe, znacznie skracając czas do pierwszego bajtu, na który aplikacje internetowe i mobilne są szczególnie wrażliwe.

Przesyłanie strumieniowe odpowiedzi obsługuje obecnie Node.js 14.x i nowsze środowiska uruchomieniowe. Możesz także przesyłać strumieniowo odpowiedzi z niestandardowymi środowiskami wykonawczymi. Oprócz tego możesz przesyłać strumieniowo odpowiedzi za pośrednictwem interfejsu API Lambda, AWS SDK i adresów URL funkcji Lambda, w tym jako źródło Amazon CloudFront. Przesyłanie strumieniowe odpowiedzi jest dostępne w następujących regionach AWS: Wschodnie Stany Zjednoczone (Ohio, Wirginia Północna), Zachodnie Stany Zjednoczone (Kalifornia Północna, Oregon), Kanada (centrum), Europa (Irlandia, Londyn, Paryż, Frankfurt, Sztokholm, Mediolan), Bliski Wschód (Bahrajn), Afryka (Kapsztad), Azja i Pacyfik (Hongkong, Tokio, Osaka, Seul, Singapur, Sydney, Dżakarta, Bombaj), Ameryka Południowa (São Paulo).

Aby dowiedzieć się więcej i rozpocząć działania, zapoznaj się z artykułem na blogu dotyczącym premiery. Aby sprawdzić informacje na temat cen, odwiedź stronę Cennik AWS Lambda.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Jesteśmy pełni uznania dla kompetencji administratorów firmy Hostersi i dotychczasowy poziom usług, świadczonych nam przez firmę Hostersi jest dla nas w pełni satysfakcjonujący.

Szymon Krupa
Dyrektor Biura Informatyki i Przetwarzania Informacji
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.