AWS Lambda dodaje obsługę Javy 17

10 sierpnia 2023

AWS Lambda obsługuje teraz Javę 17 zarówno jako zarządzane środowisko wykonawcze, jak i podstawowy obraz kontenera.

Deweloperzy tworzący aplikacje bezserwerowe w języku Lambda z Javą 17 mogą skorzystać z nowych funkcji języka, w tym rekordów Java, zapieczętowanych klas i łańcuchów wielowierszowych. Środowisko wykonawcze Lambda Java 17 ma również liczne ulepszenia wydajności, w tym optymalizacje podczas uruchamiania funkcji Lambda na procesorach Graviton 2. Obsługuje AWS Lambda Snap Start (w obsługiwanych regionach) do szybkiego oraz najnowsze wersje popularnych frameworków aplikacji Spring Boot 3 i Micronaut 4. Aby uzyskać więcej informacji na temat wsparcia Lambdy dla Javy 17, przeczytaj artykuł na blogu AWS w środowisku wykonawczym Java 17, które jest teraz dostępne w AWS Lambda.

Aby wdrożyć funkcje Lambda przy użyciu Java 17, prześlij kod za pomocą konsoli Lambda i wybierz środowisko wykonawcze Java 17. Możesz także użyć AWS CLI, AWS Serverless Application Model (AWS SAM) i AWS CloudFormation do wdrażania aplikacji bezserwerowych napisanych w Javie 17 i zarządzania nimi. Ponadto możesz również użyć obrazu podstawowego Javy 17 dostarczonego przez AWS do budowania i wdrażania Javy 17 przy użyciu obrazu kontenera. Aby przeprowadzić migrację istniejących funkcji Lambda działających we wcześniejszych wersjach Java, przejrzyj swój kod pod kątem zgodności z Javą 17, a następnie zaktualizuj środowisko wykonawcze funkcji do Javy 17 podczas ponownego wdrażania funkcji.

Omawiane środowisko uruchomieniowe jest oparte na dystrybucji OpenJDK AWS Corretto. AWS automatycznie zastosuje aktualizacje do zarządzanego środowiska uruchomieniowego Java 17 oraz do dostarczonego przez AWS obrazu podstawowego Java 17, gdy staną się one dostępne.

Środowisko wykonawcze Java 17 jest dostępne we wszystkich regionach, w których dostępna jest aplikacja Lambda, z wyjątkiem Chin i regionów GovCloud. Odwiedź stronę produktową AWS, aby uzyskać więcej informacji o AWS Lambda lub zaloguj się do konsoli AWS Lambda, aby rozpocząć działania.

źródło: AWS

 

Case Studies
Referencje

Zespół Hostersi błyskawicznie reaguje na nasze potrzeby, jest bardzo elastyczny, a przy tym dostarcza najwyższej klasy rozwiązań technologicznych. Polecam firmę Hostersi jako rzetelnego i profesjonalnego partnera.

Paweł Grzebyk
Marketing & E-commerce Director
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.