AWS Fault Injection Simulator obsługuje Amazon EC2 Instance disk fill

9 sierpnia 2023

AWS ogłasza rozszerzone wsparcie AWS Fault Injection Simulator (FIS) dla Amazon EC2 z nowym dokumentem SSM do wypełniania dysku instancji EC2.

FIS to w pełni zarządzana usługa, która umożliwia przeprowadzanie eksperymentów w celu sprawdzenia, jak aplikacje zachowują się podczas upośledzenia i tym samym pomaga poprawić wydajność, obserwowalność i odporność aplikacji. Nowy dokument zajmuje miejsce na dysku, aby zaobserwować, jak zachowuje się aplikacja, gdy miejsce na dysku jest niedostępne.

Tworzenie aplikacji odpornych na błąd „No space left on device” ma kluczowe znaczenie. Błędy te są często wynikiem otwierania niepotrzebnych plików lub braku zarządzania dziennikami i mogą prowadzić do błędów lub przestojów. Dzięki wypełnieniu dysku FIS błędy te mogą zostać odtworzone, a podstawowe problemy wykryte i naprawione. Nie jest wymagany żaden nowy agent; disk fill wykorzystuje agenta AWS System Manager, który jest już dostępny w Amazon Machine Images (AMI) firmy EC2. Wszystkie dokumenty FIS SSM obsługują następujące systemy operacyjne: Amazon Linux, Ubuntu, a teraz również Amazon Linux 2023, CentOS i RHEL.

Disk fill jest teraz dostępne we wszystkich regionach AWS, w których dostępny jest FIS, w tym w regionach AWS GovCloud (USA).

Aby rozpocząć korzystanie z powyższej funkcji, zaloguj się do FIS w AWS FIS AWS Management Console lub zapoznaj się z dokumentacją wypełniania dysku.

źródło:AWS

Case Studies
Referencje

Pragniemy wyróżnić Hostersów za profesjonalizm, niezawodność, szczególnie podczas realizowanych przez Telepizzę intensywnych kampanii reklamowych w internecie, kiedy to naszą witrynę odwiedzało blisko 130 000 użytkowników miesięcznie.

Dariusz Bąk
Dyrektor Marketingu
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.