AWS Audit Manager obsługuje teraz PCI 4.0 w celu zautomatyzowanego gromadzenia dowodów

19 grudnia 2023

Dzisiaj AWS Audit Manager ogłasza obsługę standardu Payment Card Industry Data Security Standard v4.0 (PCI DSS v4.0) w celu zautomatyzowanego gromadzenia dowodów.

Klienci przechowujący, przetwarzający lub przesyłający dane posiadaczy kart lub wrażliwe dane uwierzytelniające mogą wykorzystać tę nową standardową strukturę, aby pomóc im przygotować się do audytów przy użyciu wstępnie utworzonego zbioru kontroli i zautomatyzowanych źródeł dowodów.

Korzystając z tej platformy, klienci mogą rozpocząć automatyzację gromadzenia dowodów w swoich zasobach AWS, aby zachować zgodność z najnowszymi wymaganiami PCI DSS. W miarę jak klienci przygotowują się do wycofania PCI v3.2.1 31 marca 2024 r. przez Radę PCI Security Standards Council, nowa struktura standardu PCI v4.0 w AWS Audit Manager automatycznie zapewni klientom wstępnie utworzone mapowania do źródeł danych AWS. W celu wygenerowania dowodów muszą wykazać zgodność z nowym standardem.

Standard PCI 4.0 jest dostępny we wszystkich regionach, w których obsługiwany jest AWS Audit Manager. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z podręcznikiem użytkownika AWS Audit Manager.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Jesteśmy pełni uznania dla kompetencji administratorów firmy Hostersi i dotychczasowy poziom usług, świadczonych nam przez firmę Hostersi jest dla nas w pełni satysfakcjonujący.

Szymon Krupa
Dyrektor Biura Informatyki i Przetwarzania Informacji
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.