Application Load Balancer zwiększa dostępność aplikacji dzięki Automatic Target Weights

26 stycznia 2024

Usługa Application Load Balancer (ALB) obsługuje teraz Automatic Target Weights (ATW), które korzystają z nowego algorytmu routingu w celu optymalizacji ilości ruchu wysyłanego do każdego celu na podstawie informacji dostępnych dla modułu równoważenia obciążenia.

Po pierwszym uruchomieniu ALB dostosuje ilość ruchu wysyłanego do każdego celu w oparciu o ukryte informacje o stanie, takie jak błędy 5XX i błędy połączenia. 

Przed tą premierą kontrole stanu były głównym mechanizmem monitorowania stanu obiektów docelowych zaplecza. Chociaż kontrole stanu pomyślnie wykryły większość typów błędów docelowych, czasami pomijały częściowe awarie, w przypadku których kontrole stanu nadal kończyły się pomyślnie, mimo że aplikacja uległa uszkodzeniu, jak na przykład problematyczne wdrożenie aplikacji. W takich scenariuszach działanie aplikacji jest zwykle ograniczone, ponieważ niewielki zestaw obiektów docelowych jest nietypowy i działa gorzej niż ich odpowiedniki. ATW wykrywa te anomalie. Następnie, w zależności od wybranych ustawień, ATW albo wykryje je za pomocą wskaźników CloudWatch, albo automatycznie złagodzi wpływ. Wpływ jest łagodzony poprzez iteracyjne zmniejszanie natężenia ruchu otrzymywanego przez nietypowy cel do czasu, aż ten odzyska siły lub natężenie ruchu zostanie zmniejszone do nieistotnego poziomu. Jeśli cel zostanie odzyskany, ALB będzie stopniowo zwiększać ilość ruchu wysyłanego do celu, aż ten osiągnie pierwotne obciążenie.

Możesz użyć tej funkcji, konfigurując algorytm równoważenia obciążenia „weighted random” za pomocą interfejsów API AWS lub konsoli. Usługa ATW jest dostępna we wszystkich komercyjnych regionach AWS oraz w regionach AWS GovCloud (USA).

Dowiedz się więcej o tej funkcji, dzięki lekturze AWS Blog i dokumentacji Application Load Balancer documentation.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy Hostersi Sp. z o. o wszystkim, którzy cenią wysoką jakość usług, profesjonalizm oraz szybki czas reakcji.

Krystian Karczyński
Założyciel i szef serwisu eTrapez
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.