Amazon VPC Flow Logs ogłasza integrację z Amazon Athena

21 kwietnia 2021

Logi przepływu Amazon Virtual Private Cloud (Amazon VPC) ułatwiają wysyłanie zapytań do logów przepływu VPC za pomocą Amazon Athena.

Za pomocą kilku kliknięć możesz teraz zautomatyzować integrację między Athena i logami przepływu VPC dostarczonymi do usługi Amazon Simple Storage Service (S3). Możesz także wybierać spośród zestawu wstępnie zdefiniowanych zapytań Athena, aby uzyskać przydatne informacje, takie jak całkowity ruch wychodzący z VPC, a także pomoże zidentyfikować top talkers w podsieciach lub rozwiązać anomalie w ruchu VPC.

Aby rozpocząć, wybierz istniejącą subskrypcję przepływu logu VPC i wybierz „Generate Athena integration”. Spowoduje to wygenerowanie wstępnie skonfigurowanego szablonu AWS CloudFormation, który może automatycznie utworzyć podzieloną na partycje tabelę Athena dla wybranej subskrypcji logu przepływu. Następnie utwórz stos z wygenerowanego szablonu CloudFormation i przejdź do edytora zapytań konsoli Amazon Athena, aby natychmiast rozpocząć analizę logów przepływu dostarczonych do Amazon S3. Ponadto ta integracja umożliwia automatyczne wprowadzanie nowych danych do tabeli Athena, dzięki czemu zawsze sprawdzasz najnowsze logi przepływu.

Ta funkcjonalność jest dostępna poprzez AWS Management Console, AWS Command Line Interface (AWS CLI) oraz AWS Software Development Kit (AWS SDK). Konfiguracja integracji między logami przepływu VPC i Athena jest bezpłatna. Wykonywanie zapytań Athena w edytorze zapytań Athena lub przy użyciu interfejsu AWS CLI spowoduje naliczenie standardowych opłat Athena. Aby dowiedzieć się więcej o integracji logów przepływu VPC z Athena, zapoznaj się z dokumentacją.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Z przyjemnością polecamy firmę Hostersi, z którą mieliśmy przyjemność współpracować przy okazji wdrożenia skalowalnej infrastruktury w Amazon Web Services, opartej o technologię Kubernetes i metodykę DevOps.  Hostersi okazali się niezwykle proaktywnym partnerem, który nie tylko wdrażał wskazane rozwiązania, ale proponował optymalne narzędzia i technologie, które sprawiły, że efekt wdrożenia jest dla nas w pełni satysfakcjonujący. Polecamy!

Grzegorz Lentzy
IT Director LINK Mobility
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.