Amazon SQS zapowiada ceny warstwowe

22 stycznia 2021

Od dnia 1 stycznia 2021 usługa Amazon Simple Queue Service (SQ) zapewnia ceny warstwowe dla miesięcznych żądań API. Ceny wielopoziomowe zapewnią zniżki w oparciu o Twoje miesięczne zużycie Amazon SQS.

Amazon SQS jest w pełni zarządzaną usługą kolejkowania wiadomości, która umożliwia oddzielanie i skalowanie mikrousług, systemów rozproszonych oraz aplikacji bezserwerowych. Korzystając z Amazon SQS, możesz wysyłać, przechowywać i odbierać wiadomości pomiędzy komponentami oprogramowania na dowolnym wolumenie, bez utraty wiadomości lub konieczności udostępnienia innych usług. 

Wraz z nowymi cenami warstwowymi (cennikiem warstwowym) dla Amazon SQS, opłata warstwowa będzie naliczana za liczbę miesięcznych żądań przesyłanych do Amazon SQS. Ceny wielopoziomowe pozwolą Ci na korzystanie z Amazon SQS na dużą skalę przy cenie żądań API, która wynosi zaledwie 0,24 USD za milion żądań w przypadku standardowych kolejek i 0,35 USD za milion żądań dla kolejek FIFO. To daje Ci możliwość oszczędzania w miarę skalowania zużycia, w przeciwieństwie do poprzedniego modelu cenowego, który naliczał stałą opłatę za żądania API. Przykładowo: od teraz klienci zużywający więcej niż 500 miliardów żądań miesięcznie mogą zaoszczędzić nawet do 29% na swoim miesięcznym rachunku Amazon SQS w porównaniu do poprzedniej ceny ryczałtowej.

Ceny warstwowe są dostępne we wszystkich regionach komercyjnych i GovClud, w których dostępna jest usługa Amazon SQS (z wyłączeniem regionów w Chinach). Aby poznać więcej szczegółów na temat cen warstwowych w regionie, sprawdź cennik Amazon SQS oraz kalkulator cenowy Amazon SQS.

 

Źródło: https://aws.amazon.com/blogs/aws/

Case Studies
Referencje

Bardzo istotną zaletą jest szybkie i fachowe wsparcie techniczne Hostersów, którzy wiedzą, że każda chwila przerwy technicznej w dostępie do serwisów WWW oznacza poważny uszczerbek na wizerunku każdej firmy, zwłaszcza instytucji państwowej, jaką jest Instytut Pamięci Narodowej.

Sebastian Górkiewicz
Kierownik Samodzielnej Sekcji ds. Serwisów Internetowych
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.