Amazon SQS ogłasza zwiększenie limitu przepustowości dla trybu FIFO High Throughput

6 grudnia 2023

Amazon Simple Queue Service (SQS) ogłasza zwiększenie limitu dla trybu wysokiej przepustowości dla kolejek FIFO, umożliwiającego przetwarzanie do 9000 transakcji na sekundę na akcję API we wschodnich stanach USA (Ohio, Wirginia płn.), zachodnich stanach USA (Oregon), Europie (Irlandia, Frankfurt).

W przypadku regionów Azji i Pacyfiku (Bombaj, Singapur, Sydney, Tokio) limit przepustowości został zwiększony do 4500 transakcji na sekundę na akcję API. We wszystkich pozostałych regionach, w których SQS jest obecnie ogólnie dostępny, limit dla trybu o wysokiej przepustowości został zwiększony do 2400 transakcji na sekundę.

Amazon SQS to w pełni zarządzana usługa kolejkowania wiadomości, która umożliwia oddzielenie i skalowanie mikrousług, systemów rozproszonych i aplikacji bezserwerowych. Amazon SQS oferuje dwa rodzaje kolejek: standardową i FIFO. Kolejki FIFO przetwarzają komunikaty tylko raz, dokładnie w takiej kolejności, w jakiej są wysyłane. Teraz klienci korzystający z kolejek FIFO w trybie wysokiej przepustowości mogą wysyłać i odbierać wiadomości z większą szybkością.

Rozpoczęcie korzystania z trybu wysokiej przepustowości dla kolejek FIFO jest naprawdę proste. Po prostu przejdź do konsoli Amazon SQS i włącz opcję FIFO o wysokiej przepustowości dla nowej lub istniejącej kolejki FIFO. Można ją włączyć również poprzez API SQS.

Tryb wysokiej przepustowości dla kolejek FIFO jest dostępny we wszystkich regionach komercyjnych i AWS GovCloud (USA), gdzie dostępna jest usługa Amazon SQS. Aby dowiedzieć się więcej o kolejkach FIFO Amazon SQS, zapoznaj się z Przewodnikiem Programisty Amazon SQS.

źródło: AWS

 

 

Case Studies
Referencje

Jesteśmy ogromnie zadowoleni ze współpracy z firmą Hostersi. Ich specjaliści bardzo nam pomogli w procesie migracji oraz zaprojektowania infrastruktury hybrydowej (Amazon Web Services i on-premise). Polecamy zespół Hostersi jako rzetelnego i profesjonalnego partnera o ogromnych kompetencjach w obszarze DevOps i Cloud Computingu.

Zbigniew Ćwikliński
Director of the Customer Relationship and Technology Development Department
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.