Amazon SES od teraz umożliwia przyporządkowanie zestawu konfiguracyjnego do tożsamości e-mail

9 lutego 2021

Amazon Simple Email Service (Amazon SES) od teraz umożliwia przyporządkowanie zestawu konfiguracyjnego do tożsamości wiadomości e-mail, takiej jak określona domena lub pojedynczy adres e-mail. Dzięki temu zasady z zestawu konfiguracyjnego mogą zostać dodane do wszystkich wiadomości e-mail wysłanych z tej tożsamości e-mail.

Zestawy konfiguracyjne są grupami reguł, które umożliwiają użytkownikom publikowanie zdarzeń otwarcia, kliknięcia, wysyłania, dostarczania, odesłania oraz reklamacji z wysłanych e-maili. Są także wykorzystywane w celu organizacji wyników wysyłania z pul adresów IP. Na przykład: użytkownicy mogą powiązać jedną pulę dedykowanych adresów IP w celach wysyłania marketingowych komunikatów i kolejną do wysyłania e-maili transakcyjnych.

Wielu klientów do wysyłania wiadomości e-mail integruje aplikacje innych firm z Amazon SES. Niektóre z tych aplikacji nie posiadają możliwości określenia zestawu konfiguracji w trakcie wysyłania e-maili z Amazon SES. Wraz ze startem tej usługi użytkownicy mogą używać określonej tożsamości e-mail w celu powiązania z zestawem konfiguracyjnym. Od teraz każda aplikacja innej firmy może wykorzystywać zestawy konfiguracyjne do wysyłania e-maili.

Jeśli wysyłasz wiadomości e-mail w imieniu wielu klientów, mapowanie zestawu konfiguracji przy użyciu tożsamości e-mail umożliwia lepsze zarządzanie reputacją poszczególnych klientów i wysyłaniem. Poprzez przyporządkowywanie adresu e-mail do konkretnego klienta możesz na przykład śledzić wskaźniki poszczególnych klientów i wstrzymywać ich wysyłanie, jeśli ich stan wysyłania e-maili ulegnie pogorszeniu.

Amazon SES to działająca w chmurze usługa wysyłania wiadomości e-mail, zaprojektowana aby pomóc cyfrowym marketerom i twórcom aplikacji w wysyłaniu e-maili o treściach marketingowych, transakcyjnych oraz powiadomień. Możesz skorzystać z interfejsu SMTP lub jednego z AWS SDK w celu bezpośredniego zintegrowania Amazon SES ze swoimi systemami i aplikacjami.

Ta funkcja jest dostępna we wszystkich regionach Amazon SES. Aby dowiedzieć się więcej o zestawach konfiguracji, zapoznaj się z Using Amazon SES configuration sets (Korzystanie z zestawów konfiguracji Amazon SES) w Amazon SES Developer Guide.

źródło: https://aws.amazon.com/

Case Studies
Referencje

Bardzo istotną zaletą jest szybkie i fachowe wsparcie techniczne Hostersów, którzy wiedzą, że każda chwila przerwy technicznej w dostępie do serwisów WWW oznacza poważny uszczerbek na wizerunku każdej firmy, zwłaszcza instytucji państwowej, jaką jest Instytut Pamięci Narodowej.

Sebastian Górkiewicz
Kierownik Samodzielnej Sekcji ds. Serwisów Internetowych
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.