Amazon RDS publikuje nowe wydarzenia dla wdrożeń Multi-AZ

5 marca 2021

Amazon RDS dodaje nowe zdarzenia zgłaszające przyczynę automatycznego przełączania awaryjnego bazy danych Amazon RDS Multi-AZ, dzięki czemu można o wiele szybciej wykrywać i reagować na awarię. Przyczyny przełączania awaryjnego znajdziesz w dzienniku zdarzeń.

Wdrożenia Amazon RDS Multi-AZ zapewniają polepszoną dostępność i trwałość instancji baz danych, sprawiając, że stają się one w naturalny sposób dopasowane do obciążeń produkcyjnych baz danych. Amazon RDS wykrywa i automatycznie odzyskuje dane z najbardziej typowych scenariuszy awarii dla wdrożeń Multi-AZ. Dzięki temu możesz wznawiać operacje w bazach danych tak szybko, jak to możliwe, bez interwencji administratora. Amazon RDS wykonuje przełączenie awaryjne w sposób automatyczny, w przypadku jakiejkolwiek z poniższych sytuacji:

  • utraty dostępności w podstawowej Availability Zone;
  • utraty łączności sieciowej z główną instancją bazy danych;
  • błędu jednostki obliczeniowej w podstawowej instancji bazy danych;
  • błędu magazynu w podstawowej instancji bazy danych.

Dodatkowo aktualizacja ta zgłasza nowe zdarzenia dotyczące zaplanowanych działań, takich jak skalowanie zasobów obliczeniowych lub zastosowywanie aktualizacji w oknie konserwacji.

Amazon RDS znacznie ułatwia konfigurację, obsługę i skalowanie relacyjnej bazy danych w chmurze. Dowiedz się więcej o powiadomieniach dotyczących zdarzeń ze swojej instancji bazy danych z przewodnika użytkownika Amazon RDS. Zapoznaj się z cennikiem Amazon RDS w celu uzyskania szczegółowych informacji o cenach i dostępności regionalnej. Utwórz lub zaktualizuj w pełni zarządzaną bazę danych Amazon RDS w konsoli zarządzania Amazon RDS.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Jesteśmy ogromnie zadowoleni ze współpracy z firmą Hostersi. Ich specjaliści bardzo nam pomogli w procesie migracji oraz zaprojektowania infrastruktury hybrydowej (Amazon Web Services i on-premise). Polecamy zespół Hostersi jako rzetelnego i profesjonalnego partnera o ogromnych kompetencjach w obszarze DevOps i Cloud Computingu.

Zbigniew Ćwikliński
Director of the Customer Relationship and Technology Development Department
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.