Amazon RDS Performance Insights generuje rekomendacje, gdy wskaźniki przekraczają zalecane progi

3 czerwca 2024

Usługa Amazon RDS (Relational Database Service) Performance Insights generuje teraz rekomendacje, które informują o zbliżających się problemach z wydajnością i dostępnością bazy danych, zanim staną się krytyczne.

RDS Performance Insights stale monitoruje instancje baz danych pod kątem potencjalnych problemów, które mogą w przyszłości prowadzić do pogorszenia stanu bazy danych. Po wykryciu takich warunków generuje nowe rekomendacje opisujące naturę zbliżającego się problemu i zawiera konkretne działania, które można podjąć, aby złagodzić ten problem. Wspomniane rekomendacje są dostępne dla klientów płatnej platformy Performance Insights.

Amazon RDS Performance Insights to funkcja dostrajania i monitorowania wydajności bazy danych w RDS, która umożliwia wizualną ocenę obciążenia bazy danych oraz określenie, kiedy i gdzie podjąć działania. Za pomocą jednego kliknięcia w konsoli zarządzania Amazon RDS możesz dodać w pełni zarządzane rozwiązanie do monitorowania wydajności do swojej bazy danych Amazon RDS.

Nowe zalecenia dotyczące wydajności są dostępne w 16 regionach komercyjnych wymienionych tutaj.

źródło:AWS

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy Hostersi Sp. z o. o wszystkim, którzy cenią wysoką jakość usług, profesjonalizm oraz szybki czas reakcji.

Krystian Karczyński
Założyciel i szef serwisu eTrapez
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.