Amazon RDS obsługuje teraz nowe woluminy pamięci gp3 ogólnego przeznaczenia

9 listopada 2022

AWS ogłosił dziś dostępność nowej generacji woluminów pamięci ogólnego przeznaczenia gp3 dla Amazon Relational Database Service (Amazon RDS).

Woluminy Amazon RDS gp3 zapewniają elastyczność udostępniania wydajności pamięci masowej niezależnie od pojemności, dzięki czemu płacisz tylko za zasoby, których potrzebujesz. Każdy wolumin gp3 zapewnia możliwość wyboru pojemności pamięci masowej od 20 GiB do 64 TiB, z bazową wydajnością pamięci masowej wynoszącą 3000 IOPS wliczoną w cenę pamięci masowej. W przypadku obciążeń, które wymagają jeszcze większej wydajności, można skalować do 64 000 IOPS za dodatkową opłatą.

Amazon RDS oferuje typy pamięci, które różnią się charakterystyką wydajnościową i ceną. Pamięć masowa ogólnego przeznaczenia (SSD) to ekonomiczna opcja, która idealnie nadaje się do szerokiego zakresu małych i średnich obciążeń baz danych oraz środowisk programistycznych i testowych. Zapewniana pamięć masowa IOPS została zaprojektowana w celu zaspokojenia potrzeb krytycznych dla firmy, wrażliwych na wydajność transakcyjnych obciążeń baz danych, w szczególności obciążeń, które wymagają małych opóźnień I/O, stałej przepustowości I/O i często obsługują większe zestawy danych.

Możesz uruchomić bazę danych z woluminem gp3 za pomocą kilku kliknięć w Amazon RDS Management Console lub za pomocą jednego polecenia w interfejsie wiersza poleceń AWS (AWS CLI). Woluminy gp3 są dostępne w regionach komercyjnych AWS i AWS GovCloud (USA) i są obsługiwane w Amazon RDS dla MySQL, MariaDB, PostgreSQL, Oracle i SQL Server.

Aby dowiedzieć się więcej o możliwościach przechowywania Amazon RDS, odwiedź Amazon RDS User's Guide. Twórz lub aktualizuj w pełni zarządzaną bazę danych Amazon RDS za pomocą woluminu General Purpose gp3 w konsoli Amazon RDS Management Console.

źródło:AWS

Case Studies
Referencje

Współpracę z Hostersami cechuje solidność i pełna zgodność z warunkami umowy. Zapewniona jest ciągłość wykonywania powierzonych czynności, bez ryzyka przerwy w działaniu systemu. Przestrzegane są procedury związane z bezpieczeństwem przetwarzania danych osobowych oraz wymogi Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącymi umów outsourcingowych.

Karolina Świstak
Ekspert ds. Marketingu i Komunikacji Departament Sprzedaży
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.