Amazon RDS obsługuje PostgreSQL 13

21 marca 2021

Amazon RDS for PostgreSQL obsługuje teraz wersję 13.

PostgreSQL 13 dostarcza ulepszoną funkcjonalność i wydajność dzięki nowym funkcjom i ulepszeniom, takim jak de-duplikacja wpisów indeksu B-tree, ulepszoną wydajność zapytań korzystających z tabel partycjonowanych, sortowanie przyrostowe przyspieszenie sortowanie danych, równoległe przetwarzanie indeksów za pomocą polecenia VACUUM, więcej sposobów monitorowania aktywności w bazie danych PostgreSQL, nowe funkcje bezpieczeństwa i nie tylko. To wydanie dodaje również obsługę bool_plperl, co upraszcza pisanie procedur Perl.

Dzięki PostgreSQL 13 on Amazon RDS for PostgreSQL możesz tworzyć tabele danych typu time-series z ulepszonymi wskaźnikami pozyskiwania danych wynoszącymi kilkaset tysięcy metryk na sekundę w przypadkach użycia, takich jak przechowywanie metryk DevOps lub śledzenie wskaźników biznesowych (np. dzienna sprzedaż). Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj blog AWS na temat danych time-series AWS blog on time series data on PostgreSQL.

Amazon RDS for PostgreSQL ułatwia konfigurację, obsługę i skalowanie wdrożeń PostgreSQL w chmurze. Zobacz Amazon RDS for PostgreSQL Pricing, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat cen i dostępności regionalnej. Utwórz lub zaktualizuj instancję bazy danych Amazon RDS for PostgreSQL za pomocą kilku kliknięć w konsoli AWS Management Console.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Z przyjemnością polecamy firmę Hostersi, z którą mieliśmy przyjemność współpracować przy okazji wdrożenia skalowalnej infrastruktury w Amazon Web Services, opartej o technologię Kubernetes i metodykę DevOps.  Hostersi okazali się niezwykle proaktywnym partnerem, który nie tylko wdrażał wskazane rozwiązania, ale proponował optymalne narzędzia i technologie, które sprawiły, że efekt wdrożenia jest dla nas w pełni satysfakcjonujący. Polecamy!

Grzegorz Lentzy
IT Director LINK Mobility
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.